Калина Стефанова стана световна вицешампионка по самбо в Минск

Българката Калина Стефанова стана световна вицешампионка на световното първенство по самбо за мъже и за жени и по бойно самбо, което завърши днес в Минск.

Във финала на категория до 56 килограма Калина Стефанова загуби с 0:1 от Дорсурен Сумиуа (Монголия) и остана със сребърен медал.
Калина Стефанова е световна шампионка в категория до 56 килограма за миналата година и европейска вицешампионка за тази година.
Калина Стефанова е състезателка на НСА "Васил Левски".

В категория над 100 килограма при спортното самбо Иван Илиев спечели бронзов медал в най-престижната категория.
На полуфиналите Иван Илиев загуби днес от Юрий Рибак (Беларус).

В категория до 62 килограма - спортно самбо, българският самбист Борис Борисов бе ощетен от съдиите още в първата си среща и отпадна.

В бойното самбо в категория до 90 килограма Камен Георгиев още в първата си среща със самбист от Таджикистан получи тежка контузия - счупена ръка, но въпреки това завърши срещата, макар и със загуба с 3:4.

Камен Георгиев получи лекарска забрана и в момента е в гипс. Така България завърши участието си в световното първенство по самбо за мъже и за жени и по бойно самбо с 8 медала - 1 златен, 3 сребърни и 4 бронзови медала.

Най-много медали спечелиха самбистите на родината на самбото - Русия.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“