Победа в Чехия приближи КВК Габрово към 1/16 финалите на "Чалъндж Къп"

Победа в Чехия приближи КВК Габрово към 1/16 финалите на "Чалъндж Къп"

КВК Габрово победи като гост чешкия Бърно с 3:1 (25:23, 25:23, 26:28, 27:25) гейма в първия мач от втория кръг на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж къп". Срещата продължи близо два часа.

КВК Габрово победи като гост чешкия Бърно с 3:1 (25:23, 25:23, 26:28, 27:25) гейма в първия мач от втория кръг на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж къп". Срещата продължи близо два часа.

След този успех българският тим увеличи шансовете си да се класира за 1/16-финалите на надпреварата.

В първия сет българските волейболисти за пръв път поведоха при 15:14, а след това 24:20 нямаха проблеми и след 27 минути водеха с 1:0 гейма. Във втората част домакините имаха преднина от 4-5 точки. Момчетата на Любомир Герасимов стигнаха до обрат - 21:20, а след 23:23 спечелиха последните две точки в гейма.

Българите имаха преднина от три точки в третия гейм, но след 24:23 позволиха на чехите на изравнят и да спечелят с 28:26.

Волейболистите на Бърно водеха с 20:19 и 25:24 в четвъртия гейм, когато българите успяха да вземат последните три точки и да затворят мача. 

Среща от втория кръг на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж къп":
Бърно (Чехия) - КВК Габрово (България) - 1:3 (23:25, 23:25, 28:26, 25:27)
* Реваншът е на 21 ноември в Габрово.  

Младите волейболистки с втори успех на Европейското (ВИДЕО)

Националният отбор на България по волейбол за девойки под 18 години постигна втора победа на Европейското първенство в Литва.

Криско се включва в бенефиса на Теди Салпаров

Една от най-популярните музикални звезди на България - Криско, ще бъде специален участник в бенефиса на бившия волейболен национал Теодор Салпаров. 

България U18 триумфира с трофея на Балканиадата (ВИДЕО)

Младите “лъвчета” надвиха Турция във финала

Бразилски легенди ще уважат бенефиста на Теди Салпаров

Двама от най-великите волейболисти на XXI век Данте Амарал и Серджо Сантос  ще участват в бенефиса на Теодор Салпаров "Една кариера - една легенда"

България остава осма в световната ранглиста по волейбол

Мъжкият национален отбор на България завърши втората седмица в Лигата на нациите на осма позиция в ранглистата на FIVB

Алекс Николов: Ключът беше в увереността и спокойствието ни

“Много сме горди от победата днес”