Черноморец излиза за 6-а поредна победа с Локо (София)

Черноморец излиза за 6-а поредна победа с Локо (София)

"Железничарите" търсят точки, за да издрапа от дъното

Черноморец излиза днес за нови три точки срещу Локомотив Сф. Момчетата на Димитър Димитров записаха 7 поредни мача без загуба, като в тях има само един равен срещу Черно море. Черноморец не познава вкуса на загубата от 15 септември, когато падна с 1:0 от Монтана. 

След този мач играчите на Херо се вдигнаха. В последните пет двубоя бургазлии имат в сметката си само победи. Безспорно Черноморец ще търси нова и срещу тима на Локомотив Сф. 

Въпреки че е напълно възстановен от травма, капитанът Траян Дянков ще седне на пейката. Червено-черните пък са на другия полюс. Момчетата на Тони Велков започнаха добре сезона, но лека-полека слизаха в таблицата на класирането. Локото в момента е на 12-о място и само по-добрата голова разлика ги задържа над чертата за изпадащите. Ситуацията за Велков се усложнява повече, след като има няколко основни контузени футболисти. Аут са контузените Йордан Върбанов, Дафчев и Гаров, в редиците пък след дълго отсъствие се завръща Юли Петков.

СХЕМИТЕ

Домакините от Локомотив Сф ще заложат на изпитаната досега схема 4-2-3-1. На върха на атаката ще оперира Георги Христов, а най-вероятно от втора позиция ще помага Борносузов. По крилата пък ще се включват Телкийски и Пеев. Херо отскоро залага на 3-5-2, като и днес няма да изневери на нея. Двойката за бургазлии в предни позиции ще е Гаел – Боли.

КОНТУЗЕНИТЕ

Тони Велков няма да може да разчита на контузените Марчо Дафчев, Йордан Върбанов и Илиян Гаров. Черноморец са без трайно контузения Борислав Балджийски. И двата тима нямат наказани играчи.

В ПРЕДИШНИЯ КРЪГ

Домакините от Локото загубиха от Пирин ГД с 2:0, докато Черноморец победи трудно Етър с 2:1 край морето. 
ОБРАТ: Трансферът на Станич в Олимпиакос пред провал?

Полузащитникът на Лудогорец Петър Станич изглеждаше, че е близо до трансфер в гръцкия гранд Олимпиакос, но сделката все още не е завършена и има опасност да пропадне

Официално: ЦСКА привлече бранител от Ботев (Враца)

ЦСКА представи трето ново попълнение

Роберто Мартинес похвали съдията срещу Хърватия

Националният селекционер на Португалия - Роберто Мартинес, похвали многобройните намеси на ВАР по време на мача с Хърватия, спечелен от "мореплавателите" с 2:1

Силен трансфер за ЦСКА до часове

Носителят на Купата на България ЦСКА е направил важна крачка в опита си да подсили състава преди началото на новия сезон.

Марез се отказа от националния отбор на Алжир

Капитанът на Алжир Рияд Марез заяви, че е изиграл последния си двубой за националния отбор

Арда взима втори от Левски

Арда ще привлече 19-годишният защитник Виктор Любенов от Левски.