Предстои битката за върха в „А” група: Шампионите приемат лидерите в класирането на "Лудогорец Арена"

Предстои битката за върха в „А” група: Шампионите приемат лидерите в класирането на "Лудогорец Арена"

Дербито Лудогорец – Левски стартира в 16:30 часа

Днес от 16:30 часа на стадион "Лудогорец Арена" в Разград един срещу друг в мач от 13-и кръг на "А" група ще излязат лидерът в класирането Левски и шампионът Лудогорец. Това са два отборите с най-силно нападение и с най-добра защита в българския шампионат.

Домакините са вкарали 26 гола, а столичани - 25, като и двата тима са допуснали по 6 попадения. Любопитна тенденция е, че те инкасират повече голове през второто полувреме - по 4. Интересното е, че откакто са част от А група, срещу разградчани не е отсъдена дузпа, докато в полза на тима са свирени 2.

В днешния следобед Лудогорец ще трябва да атакува, за да спечели срещу Левски и да успее да си върне първото място.
Ивайло Петев не смята да изневери на веруюто си и да заложи на нападателен стил срещу столичани. Специалистът няма и големи колебания около състава. Единствената му дилема е на кого да заложи по десния фланг. Вариантите са два - на Иван Стоянов или Франк Гуела. С по-големи шансове да излезе като титуляр е българинът. На вратата Петев отново смята да се довери на Иван Чворович, който успя да се пребори с конкуренцията на Урош Голубович. В защита като десен бек ще действа Йордан Минев. В центъра ще си партнират Александър Барт и Козмин Моци, а словакът Любомир Гулдан отново ще остане на пейката. В халфовата линия ще са националът Светослав Дяков и Станислав Генчев, а на лявото крило Мирослав Иванов. Играта на разградчани ще трябва да връзва неубедителният напоследък Марселиньо, а на върха на атаката ще е Гъргоров.

Освен на продължителните си разигравания с къси пасове и извеждащи подавания, в този двубой Лудогорец ще заложи и на далечните удари. Причината е, че на вратата на Левски ще е Ивайло Василев, който за първи път ще излезе със синята фланелка в А група. Разградчани ще се стремят постоянно да му пробват рефлексите с шутове от всякаква дистанция.

Треньорът на Левски Илиан Илиев ще трябва да покаже научил ли си е урока от дербито с ЦСКА. Срещу армейците възпитаниците му отстъпиха по всички показатели. Затова сега Илиев ще заложи на здравата битка в центъра на терена. Той ще насити халфовата линия, като ще пусне заедно на терена Владимир Гаджев, Станислав Ангелов и Роман Прохазка. Те ще имат за цел да бият за първа топка съперниците и да не позволяват на Лудогорец своя стил на игра. Левскарите няма да се хвърлят и в атаки, а ще дебнат своя шанс по-скоро на контри. Крилата Илиян Йорданов и Кристовао Рамос ще имат задача да уплътняват фланговете и да помагат на бековете.

Илиев се колебае на кого измежду Орлин Старокин и Нуно Пинто да заложи. Шансовете и на двамата са равни. През седмицата сините са отиграли вариант, при който и двамата да са на терена - Пинто да действа като ляв халф. Надали обаче Илиев ще прибегне до него.

Пълен стадион се чака за сблъсъка. Добрата новина за феновете е, че билети все още има. Вчера сутринта се извиха малки опашки пред трите каси на разградския стадион. По обяд обаче те почти изчезнаха. Това донякъде има своето обяснение, тъй като днес голяма част от разград-чани ще се върнат от кратката си почивка по околните села и ще се наредят за пропуски. Най-върлите привърженици на Орлите пък отдавна са с абонаментни карти. Днес от 10 ч. касите отново отварят, а в същия час специално гише за феновете на сините, в близост до сектора за гости, също ще вдигне кепенците.

Вратите на стадиона отварят два часа преди началото на двубоя, а с цел да се избегнат инциденти столичните ултраси няма да бъдат допускани в секторите, където е настанена публиката на домакините.

Феновете на „сините” ще бъдат настанени в гълъбарник. Ден преди дербито имаше ремонтни дейности по съоръжението на домакините. Шлосерска група успя до края на съботния ден да затвори и отгоре с предпазни мрежи клетката за гости. Така секторът, където ще останат ултрасите от сектор "Б", заприлича на един голям гълъбарник. По този начин няма шанс нещо да прехвръкне през оградата. За мача от турнира за Купата на България между Лудогорец и ЦСКА бяха изградени високи мрежи от двете страни на клетката с цел предотвратяване на инциденти от хвърлени бомбички и факли. За дербито с Левски обаче клетката на "Лудогорец Арена" беше покрита и отгоре със специална мрежа. За мача днес се очаква 600 „сини” ултраси да изпълнят съоръжението за гости.

Цолов: Знаех, че подиумът е възможен

Никола Цолов заяви, че е вярвал във възможностите си да стъпи на подиума в Абу Даби във Формула 2 още от вчера, когато бяха квалификациите.

Янев: Не мога да кажа, че сме им отстъпвали по нещо

“Надявам се да спечелим мача с Локо (Сф) за Купата”, завърши треньорът на ЦСКА

Илиев: Тежките условия ни помогнаха след нашия гол

“Доволен съм от себераздаването”, допълни треньорът на Черно море

Дробаров: Най-важното е, че победихме

Защитникът на Черно море бе с ключов принос за успеха

Уеслен: Усещането от победата е прекрасно!

Авторът на първия гол срещу ЦСКА бе щастлив

Борбен Черно море спря серията на ЦСКА - 2:0 (ВИДЕО)

Уеслен и Георги Лазаров донесоха радостта на “Тича”

Скандал! Левскари скандират: Смърт за Любо Пенев

Противно на обединението на цялата нация след новината за тежкото заболяване на футболната легенда Любослав Пенев, част от феновете на Левски вбесиха обществеността със скандална проява, твърди БЛИЦ.

Тунчев: Успяхме да си върнем облика

Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев бе удовлетворен от характера на неговия отбор при успеха с 2:0 над Локомотив (Пловдив). 

Арда удари Локо Пд на Лаута (ВИДЕО)

Продължава добрата серия на отбора от Кърджали