Абрамович води разговори с Рафа Бенитес

Според "Sky Sports", Пеп Гуардиола е отказал да прекъсне ваканцията си

Рафаел Бенитес е фаворит да наследи Роберто Ди Матео на поста старши треньор на Челси, твърди „Sky Sports”.

Европейските шампиони уволниха Ди Матео броени часове след загубата с 0:3 от Ювентус в Шампионската лига. Поражението изправи лондончани пред угрозата да станат първия действащ първенец на Стария континент, който не излиза от групите при защитата на титлата.

Роман Абрамович вече активно работи за бързо намиране на нов старши треньор.

Според „Sky Sports” първият избор на руснака – Хосеп Гуардиола е отказал да скъси планираната от него едногодишна почивка от футбола. Гуардиола донесе 14 трофея на Барселона за 4 сезона, но в момента си почивка в Ню Йорк.

Това е принудило Абрамович да започне преговори с Рафа Бенитес, който също е без работа към момента. На „Стамфорд Бридж” искат на всяка цена да назначат нов треньор – независимо дали временно или за постоянно, преди много важното домакинство на Манчестър Сити във Висшата лига.

Мачът е витален за Челси, защото Сити води на върха в таблицата с 4 точки пред лондончани.

52-годишният Бенитес е без работа от 2010 година, когато се раздели с Интер след само 6 месеца начело на „нерадзурите”.