Трима нови в Управителния съвет на БФ Борба

Трима нови в Управителния съвет на БФ Борба

Тодор Ангелов, Валентин Гецов и Ивайло Йорданов са новите имена

Трима нови влязоха в Управителния съвет на Българската федерация по борба. Това са Тодор Ангелов - втори от световно първенство, Валентин Гецов - олимпийски вицешампион и Ивайло Йорданов - европейски първенец. Те бяха избрани единодушно на общото събрание на централата в комплекс "Диана".

Тримата заемат местата на подалите оставки - Валентин Райчев, Армен Назарян и Серафим Бързаков, които вчера бяха избрани за старши треньори на националните отбори за мъже и жени. Според устава на федерацията последните трима нямат право да съвместяват двете длъжности.

На събранието присъстваха 68 делегати от общо 108. Делегатите приеха отчета на Управителния съвет за периода 1 май 2011 г. - 30 октомври 2012 г., както и финансовия годишен отчет.

Паралелно със събранието националите по класическа борба направиха първата си тренировка с новите треньори. Старшията Армен Назарян и помощникът му Милчо Радуловски заведоха момчетата на поход, а след това направиха занятия и в базата в "Диана".

"Важното е, че момчетата ми вярват и аз им вярвам. Веднага започнахме занятия, защото вече изоставаме с подготовката. Предстоят ни световни и европейски първенства. Разбира се, ще ползвам съветите на всички специалисти. Вратите на националния отбор са отворени за всички", коментира Назарян. 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.