Роналдо: Мечтата ми е да спечеля Шампионската лига с Реал

Суперзвездата на "лос бланкос" за пореден път определи Ла Лига като най-доброто първенство в Европа

Суперзвездата на Реал Мадрид сподели в интервю за испанското издание Марка, че мечтата му е да спечели Шампионската лига с "лос бланкос".

Португалският нападател вдигна трофея на най-престижния европейски футболен турнир през 2008 година, защитавайки цветовете на Манчестър Юнайтед, а година по-късно се окичи със сребърен медал, след като Червените дяволи отстъпиха на Барселона на финала.

Сега амбициите на 27-годишният футболист отново са свързани с триумф в Шампионската лига, но с тима на Реал, който има рекордните 9 отличия.

"Моята мечта е да спечеля Шампионската лига отново. Изцяло фокусиран съм върху постигането на тази цел с отбора на Реал. Всички могат да почувстват, че сме близо до спечелването на десетата титла.", заявява Роналдо.

Бившият играч на Юнайтед  добави, че Ла Лига може да се похвали с най-високия стандарт в Европа, надделявайки над Премиършип и Серия А.

"Испанското първенство е най-доброто в света, тъй като най-добрите отбори и играчи са тук!".

Воденият от Жозе Моуриньо тим е трети във временното класиране в Примера с актив от 26 точки, спечелени в 12 мача.