Докузовски: След почивката изгубихме концентрация

Наставникът на Лукойл Академик коментира, че играчите му са направили много силни първи 20 минути, но след това не са издържали

Наставникът на мъжкия баскетболен шампион на България Лукойл Академик, Марин Докузовски заяви след загубата на отбора му от испанския Гескрап Билбао с 64:85 точки, че след почивката отборът му е загубил концентрация, от което гостите са се възползвали и са стигнали до успеха.

Мачът бе от група „Б” на турнира Еврокъп и се игра в зала „Арена Самоков”. За Лукойл Академик това бе втора загуба от три изиграни мача.

Испанците са убедителен лидер в групата, като постигнаха трети успех.

Треньорът на Лукойл Академик коментира, че играчите му са направили много силни първи 20 минути, но след това не са издържали. Специалистът добави, че през второто полувреме рязко е паднала агресивността на отбора му и Гескрап Билбало заслужено е стигнал до победата.

Докузовски каза още, че испанците са показали, че на резервната скамейка имат 10 равностойни състезатели, които са готови във всеки един момент да влязат в да играят на ниво, докато в Лукойл Академик това не е така. Треньорът на българския шампион отбеляза, че загубата е била очаквана за него, като отборът му запазва реални шансове за второто място в групата.

Марин Докузовски каза, че предстоящото гостуване в Белгия на Шарлероа ще бъде ключово за отбора му, като победата е задължителна. След това при успех и над черногорския Будочност, Лукойл Академик би трябвало да завърши втори в групата.

Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)