Литекс разпиля "смърфовете" в Ловеч (ВИДЕО)

Литекс разпиля "смърфовете" в Ловеч (ВИДЕО)

Ловчанлии преодоляха безпроблемно Локо Пловдив и се класират за осминафиналите с общ резултат 2:0

Отборът на Литекс се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България след като преодоля Локомотив Пловдив с 2:0 на Градския стадион в Ловеч. Така след нулево равенство в първата среща, в следващата фаза продължават „оранжевите”.

 

Исмаил Иса откри резултата в 14-ата минута, а Георги Миланов удвои преднината на своя тим в 79-ата от дузпа.

 

Ловчанлии започнаха по-активно срещата и имаха игрово преимущество през всичките 90 минути. Тимът, воден от Христо Стоичков можеше да победи с далеч по-изразителен резултат, но поредица от неверояни пропуски на голмайстора Иса и страхотните реакции на Стефано Кунчев на вратата на „смърфовете” не позволиха това да се случи.

 

Домакините поведоха в 14-ата минута, когато след отлично центриране на Армандо Ваюши, Исмаил Иса откри резултата, засичайки с глава от близко разстояние.

 

Десетина минути по-късно отново нападателят на ловчанлии имаше възможност да се разпише, след което нахлу отдясно в наказателното поле на пловдивчани, промуши топката през краката на Ковачев, но след това не успя да преодолее Стефано Кунчев.

 

В 35-ата минута Иса получи топката абсолютно непокрит в пеналтерията на гостите, но удара му отново бе париран от сража на Локомотив.

 

Втората част започна вихрено и домакини като по чудо не успяха да удвоят резултата след като в рамките на няколко секудни Ваюши и Момчил Цветков нацелиха двете странични греди на вратата на „смърфовете”.

 

Последва нов пропуск на Иса, до който топката стигна след серия от рикошети. Нападателят се опита от легнало положение да добута топката в мрежата, но със сетни сили Стефано Кунчев я изби от голлинията.

 

Всичко в мача обаче приключи в 79-ата минута, когато Георги Миланов реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Кавдански срещу Галин Иванов в наказателното поле на Локомотив.

 

По този начин ловчанлии заслужено продължават напред към осминафиналите, а техният съперник ще стане ясен в понеделник, когато ще се тегли жребия за следващата фаза.

 

Радослав Гидженов свири ЦСКА 1948 - Левски

Съдийската комисия на родната футболна централа обяви назначенията за срещите от предстоящия 22-ри кръг на efbet Лига.

Лошо време отложи старт от Олимпийските игри

Обилни снеговалежи объркаха програмата на Зимните олимпийски игри в италианския град Ливиньо, тъй като организаторите отмениха днешния финал в дисциплината слоупстайл в сноуборда при жените и отложиха началото на квалификационния кръг във въздушната акробатика на ските свободен стил, информира агенция Reuters.

Съдийската комисия: Няма дузпа за Левски срещу Ботев (ВИДЕО)

Съдийската комисия публикува вече традиционното си видео с разглеждане на спорните моменти от изминалия кръг.

Петев и още трима се борят за треньорския пост в Ботев (Пд)

Четирима са вариант за нов наставник

Германец свири на Лудогорец и Ференцварош в Лига Европа

Опитният германски съдия Тобиас Щилер ще ръководи първия мач между Лудогорец и Ференцварош в плейофите на Лига Европа.

Осъдиха България заради расизъм на дерби Левски - ЦСКА

Агресията е била срещу английски фен