Никола Рицоли защити своето решение за дузпата за Милан срещу Ювентус (+ВИДЕО)

Никола Рицоли защити своето решение за дузпата за Милан срещу Ювентус (+ВИДЕО)

"Във футбола има две паралелни истини", казва съдията

Съдията Никола Рицоли защити собственото си решение да отсъди дузпа за Милан в сблъсъка срещу Ювентус в неделя вечер. Той даде спорен наказателен удар, но според него дузпа е имало, въпреки че телевизионните повторния показаха друго.

Рицоли посочи бялата точка, след като прецени, че Маурисио Исла е играл с ръка. Телевизионните повторения показаха, че топката се удря в зоната между гърба и гърдите на чилиеца, но при всички положения тялото, а не ръката му.

„Във футбола има две паралелни истини: това, което се случва на терена с невероятна скорост и невъобразим шум от трибуните, и всичко останало”, обяснява Рицоли пред италиански репортери.

„После чак идва телевизията, която показва стоп-кадри, забавени кадри и често дори след тях не можеш да си сигурен в дадено решение. Такъв беше и случаят със забавеното повторение на дузпата с Исла. Сигурни ли сме, че топката в нито един момент не докосва ръката му при положение, че кълбото се движи надолу?”, пита реферът.

Въпреки че Милан победи точно чрез тази дузпа и гола на Робиньо, Рицоли поздрави играчите на Ювентус за реакцията им след дузпата.

„Техните протести бяха много умерени и това ми позволи да продължа да водя мача и да взимам решение в другите ситуации при максимална концентрация”, допълва Никола Рицоли. 

Наполи обърна и победи трудно Лече, записа трети пореден успех

Шампионът на Италия постигна важна победа

Лориен шокира и победи Ланс, попречи на гостите да оглавят класирането в Лига 1

Домакините постигнаха доста изненадващ успех

Атлетико не сгреши в Ла Лига между мачовете с Тотнъм

Молина герой за столичани

Брайтън би Съндърланд, Бърнли и Борнемут не си вкараха гол

Отборът на Брайтън се наложи над Съндърланд с 1:0 при гостуването си в мач от 30-ия кръг на Висшата лига.

Волфсбург взе важна точка, но не и победата

Волфсбург спечели точка при гостуването си на Хофенхайм в повторния дебют на Дийтер Хекинг като треньор на "вълците".

Борусия се възползва от грешката на Байерн (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) спечели без проблем с 2:0 на “Сигнал Идуна Парк” над Аугсбург в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата.