Без блясък, Манчестър Сити срази Уигън с два бързи гола (+ВИДЕО)

Без блясък, Манчестър Сити срази Уигън с два бързи гола (+ВИДЕО)

Марио Балотели вкара първия си гол във Висшата лига през сезона, Милнър с много красиво попадение

Английският шампион Манчестър Сити надви Уигън като гост с 2:0 в среща от междинния 14-ти кръг във Висшата лига. „Гражданите” взеха трите точки с два бързи гола през втората част, като Марио Балотели вкара първия си гол в Премиършип този сезон, а Милнър добави много красиво попадение.

Манчестър Сити остава на точка зад градския съперник и лидер в таблицата Манчестър Юнайтед, който победи тази вечер Уест Хям с 1:0 на „Олд Трафорд”.

На „DW” Сити играеше без да блести, но си пролича по-голямото качество в състава на Роберто Манчини.

Уигън се държа повече от достойно и можеше да направи вечерта кошмарна за именития си съперник, ако бе реализирал някое от много си голови положения.

През първата част надлъгването в средата на терена отне цялото внимание на двата тима, а Манчестър Сити отправи първи точен удар в очертанията на вратата едва в 45-ата минута.

След почивката Уигън пак не се даваше в игрово отношение, но Сити избухна за три минути и спечели мача.

След 69 минути Майкон и Давид Силва организираха добра атака, Гарет Бари получи пространство пред пеналта, стреля мощно, Ал Хабси изби лошо, Балотели стигна топката, вратарят спаси първата му добавка, но от трети опит Супер Марио се разписа за 0:1. Това бе първи гол за италианеца във Висшата лига през този сезон.

Три минути по-късно Давид Силва направи нова голова атака като чукна назад за Бари, който раздаде на Милнър и английският национал прати бомба в горния десен ъгъл за 0:2.

Манчестър Сити е втори с 32 точки, Уигън има 14 на 15-ата позиция. 
Виктор Осимен: В Наполи:се държаха се с мен като с куче

Нападателят Виктор Осимен призна, че в бившия му клуб Наполи са се отнасяли с него „като с куче“ и затова е напуснал в посока Галатасарай, въпреки че Антонио Конте е искал да го запази в състава си.

Треньорът на Барселона обвини съдиите за загубата от Жирона

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик е категоричен, че е имало нарушение при победния гол на Жирона, но не смята да го използва като извинение за поражението на отбора с 1:2.

Нападател се връща в Челси

Нападателят Николас Джаксън ще се завърне в английския футболен клуб Челси през лятото, с което ще приключи престоят му под наем в Байерн Мюнхен, съобщава „Таймс“.

Камавинга: Трябва да демонстрираме страхотно представяне

„Най-важното е да работим добре като отбор", каза френският халф

Неприятна травма мъчи Нико Уилямс

Крилото под въпрос за мачовете на Испания

Флик: Ако трябва да виним някого, това съм аз

Треньорът на Барселона Ханзи Флик пое отговорността за загубата с 1:2 от Жирона.