Спортният миннистър на Бразилия: Да загубим от Аржентина е все едно да паднем от баджанака

Спортният миннистър на Бразилия: Да загубим от Аржентина е все едно да паднем от баджанака

"Моля ви, да загубим от Уругвай, това е все едно да загубим от своя по-млад брат"

Бразилският спортен министър Алдо Ребело каза днес на пресконференция, че се надява на Мондиал-2014 да "не се повтори трагедията от 1950-та година". На световното първенство през 1950-та година, което се провежда в Бразилия, на финала бразилският отбор губи от Уругвай с 1:2, след като води с 1:0 и титлата е смятана за сигурна. 

"Единственото, което искам от Мондиал 2014, е да не оживее трагедията от 1950-та година", каза бразилският политик днес на международна пресконференция малко повече от 18 месеца преди първия съдийски сигнал на Мондиал-2014, предаде агенция Франс прес. 

Запитан за съперничеството между латиноамариканските отбори, министър Алдо Ребело отговори с хумор: "Моля ви, да загубим от Уругвай, това е все едно да загубим от своя по-млад брат. А да загубим от Аржентина, това е все едно да загубим от баджанака". 

Марсело беше много щастлив, че Неймар отива на Мондиала

Легендата на Реал Мадрид и Бразилия - Марсело, остана доволен от избора на Карло Анчелоти за Мондиал 2026 и най-вече включването на Неймар

Индзаги напуска Ал-Хилал след само един сезон?

Старши треньорът на Ал-Хилал Симоне Индзаги ще напусне отбора след последния мач от първенството на Саудитска Арабия през сезон 2025/2026, съобщава Tuttomercatoweb

Бразилия е в еуфория: Неймар ще играе на Мондиал 2026

Бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго също е в състава на “Селесао”

Неймар се оплака, че е трябвало да търпи „безсмислени“ критики

Докато се е възстановявал от сериозни контузии

Съсипаха от критики Кристиано след резил срещу бивш левскар

Ал Насър загуби финала на Азиатската Шампионска лига срещу Гамба Осака

Меси с гол и асистенция в САЩ (ВИДЕО)

Интер Маями бие с 2:0