ПСЖ надви Порто с 2:1 и завърши като лидер в групата (+ВИДЕО)

ПСЖ надви Порто с 2:1 и завърши като лидер в групата (+ВИДЕО)

Лавеци донесе трите точки, които изкачиха парижани над "драконите" в таблицата

ПСЖ победи Порто с 2:1 и спечели Група „А” на Шампионската лига. Французите завършиха с 15 точки, а португалците останаха с 12. Двубоят бе пряка битка за първото място.

В Париж "принцовете" почнаха по-силно, но удар на Алекс с глава бе добре спасен, а Златан Ибрахимович не успя да засече удобно центриране.

Домакините взеха аванс в 29-ата минута, когато Максуел центрира, а Тиаго Силва засече с глава за 1:0.

Само след 4 минути „драконите” възстановиха ремито. Колумбиецът Джаксън Мартинес засече отблизо с глава центриране на Данило и изравни.

През втората част Менес финтира и шутира, но Елтон отрази удара му, запазвайки паритета.

В 61-ата минута „принцовете” вкараха победния гол. Жереми Менес пусна за Лавеци и аржентинецът с премерен удар в долния десен ъгъл донесе трите точки за 2:1.

В края ПСЖ можеше да вкара още един гол, когато Елтон изпусна топката след шут на Пасторе, но Ибра стреля много неточно при добавката.

ПСЖ и Порто продължават напред. В другия мач Динамо Загреб вкара първи гол и взе първа точка след 1:1 като домакин на Динамо Киев.

 
Виктор Осимен: В Наполи:се държаха се с мен като с куче

Нападателят Виктор Осимен призна, че в бившия му клуб Наполи са се отнасяли с него „като с куче“ и затова е напуснал в посока Галатасарай, въпреки че Антонио Конте е искал да го запази в състава си.

Треньорът на Барселона обвини съдиите за загубата от Жирона

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик е категоричен, че е имало нарушение при победния гол на Жирона, но не смята да го използва като извинение за поражението на отбора с 1:2.

Нападател се връща в Челси

Нападателят Николас Джаксън ще се завърне в английския футболен клуб Челси през лятото, с което ще приключи престоят му под наем в Байерн Мюнхен, съобщава „Таймс“.

Камавинга: Трябва да демонстрираме страхотно представяне

„Най-важното е да работим добре като отбор", каза френският халф

Неприятна травма мъчи Нико Уилямс

Крилото под въпрос за мачовете на Испания

Флик: Ако трябва да виним някого, това съм аз

Треньорът на Барселона Ханзи Флик пое отговорността за загубата с 1:2 от Жирона.