МОК oтнее медалите на четирима от Атина 2004

МОК oтнее медалите на четирима от Атина 2004

Те са дисквалифицирани, след като повторната проверка на дадените от тях допинг-проби по време на Олимпиадата в гръцката столица се оказаха с положителен резултат

Международния олимпийски комитет (МОК) лиши четирима олимпийски медалисти от отличията им, спечелени на Игрите в Атина през 2004 година заради употреба на допинг.

 

Те са дисквалифицирани, след като повторната проверка на дадените от тях допинг-проби по време на Олимпиадата в гръцката столица се оказаха с положителен резултат и при повторното им изследване по-рано тази година. Сред наказаните е златният медалист в тласкането на гюле Юрий Белоног (Украйна).

 

Другите трима са сребърният медалист в хвърлянето на чук Иван Цкихан (Беларус) и бронзовите медалисти - Светлана Кривельова (Русия) на гюле и Ирина Яченко (Беларус) на диск. 


МОК отложи решението си за евентуалното отнемане на бронзовия медал на колоездача Ланс Армстронг от Игрите в Сидни през 2000 година, както и на руския състезател по вдигане на тежести, който взе бронз в Атина.

БФЛА честити на Ивет Лалова

Легендата празнува 42-и рожден ден

Атлетът Димитър Панделиев: Фокусът ми е върху Балканиадата

Националът Димитър Панделиев се цели в силно представяне на Балканиадата във Волос през юни.

Българската федерация по лека атлетика започва мащабна обиколка на страната

Вижте подробности

Васил Антонов първи в бягането на 400 метра на турнир в Гърция

Виктория Ангелова се нареди седма с личен рекорд

Енчо Керязов,  Весела Лечева и Георги Павлов отбелязаха Деня на спорта

Проф. Красимир Петков също уважи събитието на Маги Христова

Джесика Шилдер спечели тласкането на гюле с рекорд за Диамантената лига

Джесика Шилдер направи рекорд на Диамантената лига в тласкането на гюле, а Арманд Дуплантис спечели овчарския скок по време на първото състезание за сезона на лекоатлетическия турнир.