"Свраките" не успяха да се преборят с Бордо за върха в група "D"

Жирондинците постигнаха успех с 2:0 у дома, Марито победи Брюж с 2:1, но и двата тима отпадат от турнира

Отборът на Бордо се наложи с 2:0 над гостуващия Нюкасъл в последен мач от група „D” на Лига Европа.

По този начин и двата отбора си проправят път към елиминационната фаза на турнира, но първото място остава за французите, които завършват с актив от 13 точки, докато „свраките” остават с 9.

И двете попадения за жирондинците бяха дело на Чеик Диабате.

Той откри резултата с 29-ата минута, след като засече с глава центриране на Бен Калфала, а в 73-ата минута удвои преднината на домакините, оформяйки и крайния резултат.

В другата среща от групата Маритимо се справи с Брюж у дома. Португалците постигнаха успех с 2:1 след късна развръзка.

Гонсало Абрю изведе домакините напред в 18-ата минута, след като прати с глава топката в мрежата след центриране на Луис Олим.

Белгийците изравниха едва в 85-ата минута на срещата, когато Лиор Рефаелов бе точен от дузпа.

Само две минути по-късно обаче Хелдон донесе успеха на Маритимо, след голов пас на Бригел.

По този начин португалците изместиха своя съперник от третото място, но и двата отбора на продължават напред в турнира. В крайна сметка Маритимо се оттегля от Лига Европа с 6 точки, а Брюж с 3.
Берто Фогтс: Кроос е като Нетцер