Федерер иска да играе на Олимпиадата в Рио

Федерер иска да играе на Олимпиадата в Рио

"Ще се опитам да играя на най-високо ниво още няколко години"

Роджър Федерер  постави нова цел пред себе си - участие на Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година.

31-годишният швейцарски тенисист съобщи, че няма да играе в голяма част от турнирите на АТП, за да запази физически сили за Летните игри в Бразилия.

"Трябва да обърна сериозно внимание на моя график, защото участие на някои от турнирите ще бъде огромна жертва на физически и психически сили.

Ще се опитам да играя на най-високо ниво още няколко години и се надявам да взема участие на Олимпийските игри в Рио", каза Федерер. 
Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.  

Шампионът в Хамбург бе детрониран още на старта

Квалификант от Перу спря световния номер 12

Тежката прогноза се сбъдна и Алкарас пропуска Уимбълдън

Испанецът още изпуска и турнира в Куинс

Кузманов разгроми сънародник и връстник на Алкарас

Българинът загуби едва два гейма на старта в Истанбул

Григор Димитров изпусна “златен шанс” за победа на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Българинът със седма поредна загуба и отпадане в пресявките в Париж