Мата: Дрогба много ни липсва, Торес не може да го замени (+ВИДЕО)

Мата: Дрогба много ни липсва, Торес не може да го замени (+ВИДЕО)

"Ние много разчитахме на Дидие, а Торес има различен стил"

Фернандо Торес не успява да замени „войн” на терена като Дидие Дрогба. Това откровено признание направи съотборника на Хлапето в Челси – Хуан Мата.

Мата призна, че напускането на Дрогба е било голям шок и е нещо, от което Челси много страда.

„Напускането на Дрогба беше като електрически шок за нас. Той беше войн на терена. Трябваше да се научим как да се справяме без него, защото години наред той беше лидерът на Челси. С Дрогба в състава ние играехме по определен начин. Ти му подаваш топката и знаеш, че най-малкото ще принуди съперника да направи фаул. По свой начин имахме навика да разчитаме на него прекалено много, но това не беше нарочно, ставаше естествено. Всички велики играчи обичат да играят с топката, особено Дидие.”, казва Мата за френското списание „So Foot”.

И веднага прави сравнението с Фернандо Торес. „С Фернандо всичко е различно. Той се включва по различен начин в атаките, набезите му са различни. Не е такава опорна точка за играта ни както може да бъде Дрогба. Торес не харесва много да задържа топката и да играе с гръб към вратата. Предпочита да намери празното пространство и да излезе на голова позиция с лице към вратата.”, обяснява Мата.

Дрогба е легенда на Челси със 157 гола в 342 мача. През лятото обаче той напусна в посока Китай, а Торес остана да води атаката. За трансфера на Торес за 50 млн. паунда от Ливърпул, Мата коментира:

„Когато някой плати толкова много за теб и си станал най-скъпият играч във Висшата лига, ти имаш желание да отговориш на очакванията. Може би имаш прекалено много желание. За мен обаче Фернандо си остава един от най-добрите нападатели в света.” 

НА ЖИВО: Левски - АЕК (СЪСТАВИ)

Време е за първата битка на препълнения "Васил Левски", следете тук

Лайпциг иска Нкунку обратно, но не може да се разбере с Милан

От РБ Лайпциг се надяват да си върнат обратно нападателя на Милан Кристофър Нкунку, съобщават Джанлука Ди Марцио и Фабрицио Романо

Джеф Безос е придобил по-голям процент от Ливърпул

Консорциумът, включващ основателя на Amazon Джеф Безос, е придобил 38 процента от акциите на Ливърпул в сделката с "Фенуей Спортс Груп", съобщава журналистът от Sky Sports Вини О'Конър

Хари Кейн започва преговори за нов договор с Байерн

Нападателят на Байерн Мюнхен Хари Кейн потвърди, че е готов да започне преговори с клуба за удължаване на своя договор

Милан отказа 10 милиона от отбора на Лампард за свой халф

Милан е отхвърлил оферта на стойност 10 милиона евро от Ковънтри за Рубен Лофтъс-Чийк, твърди Tuttospor

ОФИЦИАЛНО: Ювентус представи Гуилермо Викарио

От Ювентус официално обявиха привличането на вратаря Гулиелмо Викарио, който пристига като преотстъпен от Тотнъм