3. Ел Тигре разкъса Ла Коруня с 5 гола (ВИДЕО)

Ел Тигре разкъса Ла Коруня с 5 гола (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) се разправи с Депортиво с 6:0

Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава преследването на лидера Барселона, след като тази вечер съсипа новака Депортиво Ла Коруня с 6:0. Срещата се игра на стадион "Висенте Калдерон" и бе от програмата на 16-ия кръг на испанската Ла Лига.

Головата машина на "дюшекчиите" - Радамел Фалкао, буквално разкъса отбраната на гостите, нанизвайки цели 5 гола във вратата на Арансубиа.

Столичани обаче поведоха в резултата благодарение на Диего Коща, който в 22-ата минута засече с глава центриране от ъглов удар на Коке за 1:0.

След попадението гостите можеха да изравнят почти мигновено, ала изстрел на Валерон с глава след центриране на Рики срещна гредата.

Натискът на Атлетико продължаваше с пълна сила и в 27-ата минута Фалкао започна головата си фиеста, след като бе изведен в пеналта от Коке и хладнокръвно реализира за 2:0.

До края на полувремето колубмиецът направи преднината на своите класическа. В 42-ата минута той бе намерен пред наказателното поле от Арда Туран и с хубав шут с десния крак направи отново безпомощен Арансубиа.

През втората част домакините не намалиха темпото и въпреки опитите на Ла Коруня да се върне в мача, в 64-ата минута Фалако покачи на 4:0 от дузпа, отсъдена за нарушение Родерик срещу самия колумбиец, за когото това бе трети гол в мача.

Само 180 секунди по-късно Фалкао отново разплака феновете на Супер Депор, засичайки с глава центриране отдясно за 5:0.

Само още 3 минути след това Фалкао сложи точка на мъките на Депортиво с петия си гол в двубоя. Тогава Филипе Луис му подаде в наказателното поле, а Ел Тигре с десния крак оформи крайното 6:0.

След победата "дюшекчиите" остават на 2-о място във временното класиране, като вече имат актив от 37 точки, на 3 зад лидера Барселона, който играе по-късно днес. Гостите от Галисия пък са последни с 11 пункта, на 2 от спасителния бряг
Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)