Лейкърс с нова загуба в НБА

Лейкърс с нова загуба в НБА

Вижте резултатите от мачовете тази нощ

Оклахома Сити постигна осма поредна победа в НБА след успех у дома над Индиана със 104:93. Най-резултатният отбор в НБА този път демонстрира и добра игра в защита, което се оказа решаващо за победата над Иниана. Тимът на Оклахома, който бележи средно по 106 точки на мач, губеше с четири точки в средата на третата част, но след това серия от 17:3 обърна развоя на мача в полза на домакините. Кевин Дюрант завърши с 27 точки, 10 от които в последната четвърт, докато резервата Кевин Мартин добави 24 точки за успеха. С тази победа Оклахома се изравни със Сан Антонио на върха в класирането на НБА. Двата отбора имат баланс 17 победи и 4 загуби.

 
Ню Йорк Никс се наложи над Денвър със 112:106 и остава единственият отбор без загуба у дома. Кармело Антъни се завърна след наказание и отбеляза 34 точки за успеха на Никс срещу бившия си отбор. Джейсън Кид добави 17 точки за победителите. За Денвър се отличиха Тай Лоусън с 23 точки и Данило Галинари с 21 точки и 9 борби. 
 
Юта Джаз записа трета поредна победа след 117:110 при гостуването на Лос Анджелис Лейкърс. Кобе Брайънт отново бе най-резултатен в мача с 34 точки, но това не бе достатъчно за тима на Лейкърс, който има само четири победи в последните 11 мача. Пол Милсап се отличи за Юта с 24 точки, а Мо Уилямс добави 22.
 
Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати:
 
ЛА Клипърс - Торонто - 102:83
Бруклин - Милуоки - 88:97
Оклахома Сити - Индиана - 104:93
Ню Йорк - Денвър - 112:106
Финикс - Орландо - 90:98
ЛА Лейкърс - Юта - 110:117  
80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.