България направи антидопинг лаборатория по-бързо от Катар

България направи антидопинг лаборатория по-бързо от Катар

Българската антидопинг лаборатория стана готова с 2 години по-бързо от тази в Катар. Това стана ясно по време на откриването на центъра в Доха, на който присъства Свилен Нейков

Българската антидопинг лаборатория стана готова с 2 години по-бързо от тази в Катар. Това стана ясно по време на откриването на центъра в Доха, на който присъства Свилен Нейков. Министърът на физическото възпитание и спорта е на посещение в арабската държава, което включва среща с шейх Сауд бин Абдулрахман ал Тани, генерален секретар на катарския олимпийски комитет, и участие в международния спортен форум „Доха голс”.

Изграждането на лабораторията в Катар стартира през 2007 г.

„Поздравявам ви за успеха. Положихте много труд, за да стигнете до тук, но има още работа за вършене преди да получите акредитация”, заяви на церемонията по откриването д-р Оливър Рабин, научен директор в Международната антидопингова агенция.Процедурите по Националния антидопингов център в София започнаха през 2010 г., а откриването ще бъде през месец март 2013 г.

Д-р Рабин разговаря с министър Нейков за българската антидопинг лаборатория. Той заяви, че е запознат с работата по проекта и повтори думите, които каза и на домакините – оборудването е изключително важно и е първата стъпка за получаване на акредитация, но тази процедура изисква технологично време.

Свилен Нейков и шейх Сауд бин Абдулрахман ал Тани се договориха двете страни да си сътрудничат в борбата с употребата на забранени вещества в спорта.

Центърът в Катар е първият в региона и бе открит с пищна церемония, на която бе симулирана химична реакция в реплика на антидопингов уред. 

 

Председателят на БОК Весела Лечева и кметът на Враца Калин Каменов подписаха договор за IX Национален младежки олимпийски спортен фестивал

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева и кметът на Враца Калин Каменов подписаха днес договор за провеждането на IX Национален младежки олимпийски спортен фестивал

Асоциацията на българските футболисти проведе среща с капитаните на професионалните клубове

Срещата бе за теми, които пряко засягат професията

БОК проведе среща в Лос Анджелис за Олимпийските игри

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет (БОК) Данаил Димов проведе среща с генералния консул на България в Лос Анджелис Бойко Христов.

Скандалът се разраства: УЕФА потвърди за раздяла със служителка

„Наясно сме с обвиненията и можем да потвърдим, че на въпросното лице е извършено обезщетение при напускане"

ФИФПро също скочи срещу президента на ФИФА

От ФИФПро заявиха, че Джани Инфантино злоупотребява с правомощията си като президент на ФИФА

Инфантино изкушава Мароко с финала на Мондиал 2030

Президентът на ФИФА в замяна очаква подкрепа