"Моряците" сами се удавиха срещу Удинезе (+ВИДЕО)

"Зебрите" победиха с 2:0 в Генуа след груби грешки в защитата на Самп и изпусната дузпа

Удинезе спечели с 2:0 визитата на Сампдория в предпоследна среща от 16-ия кръг на Серия А. „Зебрите” отбелязаха и двете попадения преди почивката в рамките на 11 минути чрез Данило и капитанът Ди Натале.

„Моряците” бяха в серия от три поредни мача без загуба, а Удинезе имаше само една победа навън от 8 мача, но сега подобри тази статистика.

Отборът на Франческо Гуидолин поведе в 17-ата минута след корнер. Антонио Ди Натале центрира отдясно, вратарят Ромеро излезе неуверено напред, спря, а централният бранител Данило засече с глава и прати топката между стража и Гастадело за 0:1.

В 28-ата гостите смълчаха за втори път публиката на „Луиджи Ферарис” в Генуа. Ди Натале опита да изведе Баду, защитникът Берарди бе на точното място, но изчисти топката право в Баду, двамата се сблъскаха, а топката остана за Ди Натале, който остана сам срещу вратаря, спокойно го заобиколи и прати във вратата – 0:2.

Сампдория имаше възможност да се върне в мача в 64-ата минута, когато получи дузпа за фаул на Алан срещу Икарди, но вратарят Бъркич спаси отлично удара на Никола Поци.

До края Самп не успя да върне дори един гол и безславно загуби с 0:2.

Удинезе дръпна нагоре до осма позиция с 22 точки, а Сампдория остана на 13-та позиция със 17.
В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита