Устно споразумение на изпълкома спира ЦСКА за Благоевград или Етрополе

Устно споразумение на изпълкома спира ЦСКА за Благоевград или Етрополе

Софийските отбори да си играят само в столицата, "гласи" негласно решение

Устно споразумение между членовете на Изпълнителния комитет на БФС се оказа в основата на отказа на СТК да позволи на ЦСКА да приеме Чавдар (Етрополе) извън София. Смята се, че „червените”, които нямат лиценз за своя стадион „Българска армия”, са предложили 2 варианта за място на провеждане на реванша за Купата на България на комисията – Благоевград или Етрополе. Имало и трети вариант - срещата от осминафиналите да бъде отложена за пролетта.
 
Но СТК, която даде срок на ЦСКА до 17:00 ч днес да предложи стадион, на който да се проведе срещата, е отхвърлила и трите искания, дошли от Борисовата градина, защото имало негласно решение, взето на заседанието на изпълкома през юли, съгласно което софийските отбори трябва да играят своите домакински мачове само на територията на София. Това важи само за столичните отбори, като тимовете от провинцията могат да променят своето домакинство. Но тъй като това не е записано в Наредбата за първенствата и турнирите в системата на БФС за сезон 2012/2013, Novsport.com се порови и разбра къде на практика фигурира:  
 
Първоначално президентът на Локо (Сф) Николай Гигов е предложил „железничарите” да играят домакинските си мачове през есента в Своге поради липсата на лиценз за Надежда и високия наем на стадион „Васил Левски”. Но останалите членове са се възпротивили, защото е щяло да има прецедент. Взело се е негласно решение и разбирателство, че софийските клубове ще си играят в столицата.

Но трябва да се има предвид, че това касае „А” група. Ако ПФЛ има идеи къде да се играе този мач, това е друга тема, коментираха запознати пред Novsport.com.
 
Така най-вероятно двубоят ще се проведе на стадион „Славия” в събота от 13:00 ч. Вчера стана ясно, че БНТ ще го излъчва пряко.

   

Основен футболист на Локо (Пд) се присъедини към лагера на тима

Полузащитникът ще започне своята девета година при “смърфовете”

Вечно дерби на пазара: ЦСКА иска трансферна цел на Левски

ЦСКА проявява интерес към централния защитник на Каза Пиа Жоао Гулар

Динамо Загреб взе талант на Барселона

Барселона и Динамо Загреб постигнаха споразумение за трансфера на Дани Родригес

Черно море се подсили с португалско крило

ПФК Черно море привлече шестото си ново попълнение за лятната селекция, след като подписа с португалското крило Дуарте Мигел да Силва Барандаш

Димитър Илиев: Не виждам как мога да съм полезен на Локомотив Пловдив

Димитър Илиев говори емоционално, след като обяви края на футболната си кариера и даде интервю в ефира на Дарик радио.

Смениха съдиите за реванша на Левски срещу Борац

УЕФА смени съдийската бригада за реванша между Левски и Борац Баня Лука от първия предварителен кръг на Шампионската лига