Лион се изложи у дома срещу Нанси (+ВИДЕО)

Монпелие победи Брест с 2:1 като гост, вижте как завършиха и другите срещи

Отборът на Лион направи грешна стъпка по пътя си към титлата в Лига 1, след като днес завърши наравно 1:1 като домакин на Нанси в мач от 17-ия кръг на френското първенство. Двубоят се игра на стадион „Жерлан”, а и двете попадения в мача паднаха през второто полувреме.

Двата тима не успяха да си отбележат попадения през първата част, въпреки че интересни ситуации пред двамата вратари не липсваха. Голове през първите 45 минути обаче така и не паднаха и на почивката на срещата резултатът бе 0:0.

Гостите от Нанси успяха да открият резултата в 74-ата минута, когато Джордан Лотиес се разписа в мрежата на домакините от близко разстояние. Лион обаче все пак успя да отговори, след като в 83-ата минута Мишел Бастос възстанови равенството, пращайки кълбото във вратата на гостите със страхотен удар. До края на двубоя обаче не се стигна до нови голове и така мачът завърши наравно – 1:1.

След това равенство Лион остава на върха на подреждането, като вече има 35 точки и е с 3 повече от втория – Пари Сен Жермен. Нанси е на предпоследното 19-то място с 10 пункта.