Лукойл загуби най-важния си мач за годината

"Студентите" отстъпиха с 55:74 от черногорския Будучност и приключиха участието си в Юрокъп

Баскетболният шампион на България Лукойл Академик претърпя поражение в най-важната си среща за годината след като отстъпи на черногорския Будучност с 55:74 и по този начин отпадна от турнира Юрокъп.

"Студентите" се нуждаеха от победа с 4 или повече точки, за да се доберат до второто място в група B, но след драматичен развой на срещата допуснаха да бъдат победени.

Пред близо 3000 зрители в столична зала "Универсиада" двата тима изиграха равностойна и напрегната първа част, която завърши при резултат 15:15.

Лукойл показа по-добра игра през вторите десет минути, но благодарение на тройка в последните секунди на българина Павлин Иванов гостите скъсиха разликата на 5 точки при 33:28 за "студентите".

В следващите две части черногорците заиграха много по-добре и постепенно натрупаха сериозна преднина. Българите отбелязаха само 22 точки в последните 20 минути.

Третата част завърши при резултат 54:47, а срещата приключи с победа с внушителните 19 точки за гостите при 74:55.

По този начин Лукойл завършва на трета позиция в групата след 3 победи и 3 загуби и няма да продължи участието в европейските турнири за сметка на тима на Будучност, който се класира сред последните 16 отбора след 4 успеха и 2 поражения.

Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)