Финалът на US Open 2013 ще се играе в понеделник

Финалът на US Open 2013 ще се играе в понеделник

Организаторите решиха да удължат програмата с един ден, за да имат финалистите повече време за почивка

Организаторите на Откритото първенство на САЩ по тенис взеха решение да удължат турнира за 2013 година с един ден. Така финалната среща при дамите догодина ще се играе в неделя, а битката за титлата при мъжете отива в понеделник.

Решението е продиктувано от идеята тенисистите и в двата пола, които достигнат до мача за трофея, да имат един ден повече за почивка. Това се прави за първи път в историята на Ю Ес Оупън.

Така или иначе в последните пет години мъжките финали се играят в понеделник, тъй като дъждове налагат пренареждане на програмата. Отделно от това, някои от водещите тенисисти пък се оплакаха, че Откритото първенство на САЩ единствено в Големия шлем, в което финалът следва веднага след полуфиналите. По този начин се слага край на т. нар Суперсъбота, в която се играят един след друг полуфиналите при мъжете и женския финал. 

Изненадата Александър Блокс се класира за 1/4-финалите на "Мастърс" турнира в Мадрид (ВИДЕО)

Той се справи с Франсиско Серундоло

Яник Синер призова за по-добро планиране на мачовете на турнира по тенис в Мадрид

Според него вечерната сесия „обърква целия ден“ за състезателите

Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнир по тенис в Испания

Българинът Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Кастелдефелс (Испания) с награден фонд 30 000 долара

Гришо започва срещу квалификант на Чалънджара във Франция

Григор Димитров ще започне срещу испански квалификант на турнира по тенис на клей от сериите "Чаланджър 175" в Екс-ан-Прованс (Франция) с награден фонд 272 720 евро

Григор Димитров ще трябва да играе квалификации за "Ролан Гарос"

Първите ракети на България при мъжете и жените – Григор Димитров и Виктория Томова, ще трябва да извървят трудния път през квалификациите, за да достигнат до основната схема на втория за годината турнир от Големия шлем – „Ролан Гарос“.

Каспер Рууд спаси два мачбола и продължава защитата на титлата си в Мадрид (ВИДЕО)

Шампионът за 2025 година Каспер Рууд премина през иглени уши, но успя да се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Мадрид