Доживотен затвор без право на замяна за Сумиста и Кеца

Доживотен затвор без право на замяна за Сумиста и Кеца

Шуменският окръжен съд присъди на Петър Стоянов - Сумиста и на Васил Костов - Кеца доживотен затвор без право на замяна. В момента се четат присъдите и на останалите от бандата "Килърите".

Шуменският окръжен съд присъди на Петър Стоянов - Сумиста и на Васил Костов - Кеца доживотен затвор без право на замяна. В момента се четат присъдите и на останалите от бандата "Килърите".
 
Считаният за лидер на организираната престъпна група Стоянов бе признат за виновен по обвиненията за подбудителство и помагачество при убийствата на шуменския бизнесмен Румен Рачев и на Борислав Георгиев. По пет обвинения е признат за виновен и Васил Костов. На 17 години затвор за убийството на Румен Рачев е осъден Янко Попов – Туцо.

Продължава четенето на присъдите за останалите подсъдими по делото "Килърите".

БГНЕС припомня, че те бяха задържани през 2010 година, а делото стартира през юни 2011 година, проведени са 50 съдебни заседания, в 150 дни до 29 ноември тази година. Разпитани са близо 150 свидетели.

Петър Стоянов - Сумиста, Васил Костов – Кеца, Янко Попов - Туцо, бизнесменът Георги Вълев, Петър Атмаджов и Райчо Стойнев са съдени за участие в организирането на три убийства – на Борислав Георгиев, Петър Лупов и Румен Рачев, в нанасянето на две телесни повреди, два палежа и един взрив. За главатар на бандата прокуратурата сочи президента на българската федерация по сумо Петър Стоянов. Негова дясна ръка бил бившият бодигард на Милчо Бонев /Бай Миле/ Васил Костов с прякор Кеца. Бизнесменът Георги Вълев се смята за поръчител на две от убийствата.
 

Янко Попов е с обвинение за участие в убийството на Рачев, както и за участие на високо ниво в организираната престъпна група на Сумиста. Петър Атмаджов е участвал в убийствата на двама души и за нанасянето на две телесни повреди. Райчо Стойнев, който е хижар в хижа "Вада" в Рила, според държавното обвинение, е приютил двама и укрил при себе си двамата физически убийци на шуменеца Румен Рачев – Владимир Филев и Георги Трифонов. Очаквайте още подробности.   

Мани Пакиао увери, че боксовият двубой с Флойд Мейуедър няма да бъде демонстративен

Филипинецът Мани Пакиао заяви, че е подписал договор за двубой с Флойд Мейуедър и не би се върнал на боксовия ринга срещу американеца, ако това бе демонстративен мач.

Отново поискаха с протест и ултиматум оставката на шефа на кикбокса

Клубовете заплашват с бойкот, ако Галин Димов остане начело

България ще участва на боксовия турнир “Великият път на коприната”

Викторио Илиев пръв ще излезе на ринга от сънародниците ни

Адесаня: Няма да си тръгвам и не можете да ме спрете

Бившият шампион в средна категория на UFC е в серия от четири поредни загуби

Битката между Мейуедър и Пакио ще бъде от демонстративно естество

Двамата вече се срещнаха на ринга преди 11 години

Ново напрежение, неприети отчети и оставки в Конфедерацията по кикбокс и муай тай

Напрежението в българските кикбокс и муай тай продължава да расте.