Лазов отпадна в първия кръг в Истанбул

Лазов отпадна в първия кръг в Истанбул

Шампионът на България по тенис претърпя поражение от руснака Андрей Плотний със 7:5, 2:6, 4:6

Шампионът на България по тенис Александър Лазов отпадна в първия кръг на турнира на твърди кортове в зала в Истанбул (Турция) с награден фонд 10 хиляди долара.

 

Поставеният под номер 2 Лазов загуби на старта на основната схема от руснака Андрей Плотний със 7:5, 2:6, 4:6. Още четирима българи участват в надпреварата, но все още не са изиграли срещите си от първия кръг. Номер 4 в схемата Димитър Кузманов стартира срещу турския квалификант Мерт Аданлъ. Седмият поставен Тихомир Грозданов пък започва срещу Лука Панкалди от Италия. 
 

Валентин Димов ще се изправи в първия кръг срещу представителя на домакините Туна Алтуна, а квалификантът Динко Халачев ще играе срещу номер 6 Валерий Руднов (Русия).

Българин в основната схема на „Ролан Гарос“

Григор Димитров ще играе квалификации

Зверев се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира в Мадрид

Александър Зверев победи чеха Якуб Меншик с 6:4, 6:7(4), 6:3 и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" 1000 в испанската столица Мадрид с награден фонд 8.23 милиона евро.

Изненадата Александър Блокс се класира за 1/4-финалите на "Мастърс" турнира в Мадрид (ВИДЕО)

Той се справи с Франсиско Серундоло

Яник Синер призова за по-добро планиране на мачовете на турнира по тенис в Мадрид

Според него вечерната сесия „обърква целия ден“ за състезателите

Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнир по тенис в Испания

Българинът Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Кастелдефелс (Испания) с награден фонд 30 000 долара

Гришо започва срещу квалификант на Чалънджара във Франция

Григор Димитров ще започне срещу испански квалификант на турнира по тенис на клей от сериите "Чаланджър 175" в Екс-ан-Прованс (Франция) с награден фонд 272 720 евро