31 спирки до Турнира на шампионките в София

31 спирки до Турнира на шампионките в София

Два турнира повече от веригата "Интернешънъл" ще има в програмата през новата година

Петото издание на Турнира на шампионките по тенис ще се проведе за втори път в София от 29 октомври до 3 ноември 2013 година. Форматът на състезанието остава непроменен – осем тенисистки, разделени на две групи. Първите две от всяко каре се класират на полуфинали, победителките от тях определят шампионката. Наградният фонд на Qatar Airways Tournament Of Champions Sofia отново ще бъде 750 000 долара.

За България и догодина ще се класират шестте тенисистки с най-високо място в световната ранглиста, които са спечелили през сезона поне един турнир от категория „Интернешънъл” и не са в Топ 8, които състезателки участват задължително в WTA Championships в Истанбул. Освен това организаторите дават и две „уайлд кард”, а има и две резерви. В първото издание в „Арена Армеец” поканите бяха за Цветана Пиронкова и Мария Кириленко. Шампионка стана Надя Петрова.

Догодина спирките по „Пътя към София” ще бъдат 31 – с две повече от 2012-а. Всъщност календарът започва още на 30 декември с първото издание на турнира в Шензен, Китай. Ново е и състезанието в бразилския град Флорианополис, което стартира на 24 февруари. Последната спирка ще бъде по традиция в Люксембург от 14 октомври. Тоест своеобразните квалификации за Турнира на шампионките продължават цели 10 месеца.

Наградният фонд на турнирите от категория „Интернешънъл” се увеличава от догодина и минималният става 235 000 долара, а не 220 000, както беше досега. 
Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.