Юсейн Болт и Ана Чичерова са най-добрите спортисти в света и в Русия

Юсейн Болт и Ана Чичерова са най-добрите спортисти в света и в Русия

ИТАР-ТАСС остави Лео Меси зад Светкавицата в своята анкета

Победители в традиционната новогодишна анкета на агенция ИТАР-ТАСС за определяне на най-добрите спортисти в света и в Русия станаха представители на леката атлетика.

Най-добър спортист в света за 2012 година е спринтьорът от Ямайка, шесткратният олимпийски шампион и световен рекордьор в бяганията на 100 и на 200 метра Юсейн Болт. На второ място е аржентинският футболист Лионел Меси от Барселона, а на трето място е американският плувец и носител на 16 златни олимпийски медала Майкъл Фелпс.

Олимпийската шампионка в скока на височина от Лондон-2012 Ана Чичерова е най-добрият спортист на Русия за 2012 година в анкетата на ИТАР-ТАСС, следвана от Иля Захаров, олимпийски шампион по скокове във вода от триметров трамплин, и хокеиста Евгений Малкин.
В анкетата участваха журналисти от много информационни агенции, сред които и Българската телеграфна агенция. 

Тихомир Иванов записа личен рекорд за годината в Атина

Най-добрият български състезател в скока на височина Тихомир Иванов записа личен рекорд за годината с 2.22 метра на турнир по лека атлетика в Атина (Гърция).

Георги Павлов: Два български национални рекорда за два часа в Белград

Президентът на БФЛА коментира успехите на Саръбоюков и на Христо Илиев

Феноменален Саръбоюков с национален рекорд и най-добър резултат в света за сезона

Българинът постави нов национален рекорд в скока на дължина - 8.45 метра

Христо Илиев подобри 48-годишен рекорд и се класира за Световното

Президентът на БФЛА Георги Павлов поздрави лекоатлета

Божидар Саръбоюков пренаписа историята с нов национален рекорд

21-годишният лекоатлет вече държи рекордите на България и на открито, и в зала

Тихомир Иванов втори на турнир в Италия

Българинът със скок 2.16 метра