Индийските тенисисти не харесаха Кодекса на честта

Индийските тенисисти не харесаха Кодекса на честта

Индийските тенисисти отказаха да подпишат т.нар. Кодекс на честта заради клаузата, регламентираща разпределението на наградния фонд

Индийските тенисисти отказаха да подпишат т.нар. Кодекс на честта заради клаузата, регламентираща разпределението на наградния фонд.

Асоциацията по тенис на Индия поиска от всички играчи в страната да подпишат Кодекса, чрез който се регламентира поведението на спортистите както на корта, така и в ежедневния живот. Тенисистите обаче отказаха да положат подписа си под документа, недоволни от клаузата в него относно разпределението на наградния фонд от тенис турнирите.

Индийските национали дори заплашиха, че ще бойкотират мача срещу Корея от "Купа Дейвис", ако асоциацията не коригира съответната клауза в Кодекса на честта. Тенисистите искат и модернизиране на базата за подготовка на националния отбор на Индия, както и оптимизиране на цялостната тенис инфраструктура в страната.