Левски маха Райков, Башлиев, Марсиньо и Василев, преговаря с чужденец (ВИДЕО)

Левски маха Райков, Башлиев, Марсиньо и Василев, преговаря с чужденец (ВИДЕО)

Илиан Илиев обяви, че може да се стигне до преговори с Валери Домовчийски

Старши треньорът на Левски - Илиан Илиев, обяви четири имена, които най-вероятно ще напуснат тима през зимната пауза, предаде репортер на Novsport.com
 
Двама от футболистите със сигурност напускат - Александър Башлиев отива в Черноморец като част от сделката с Пламен Димов, а Симеон Райков в Черно море. Относно останалите двама - Марсиньо и младият вратар Ивайло Василев, Илиев сподели, че Иво Тонев преговаря с мениджъра на бразилеца за неговото напускане, а Василев най-вероятно ще бъде даден под наем. 
 
"Разделяме се с Александър Башлиев, който отива в Черноморец като част от сделката с Пламен Димов и Симеон Райков, който ще играе в Черно море. Иво Тонев е в преговори с мениджъра на Марсиньо за неговото напускане. За повече подробности трябва да питате ръководството", каза Илиев.
 
"Башлиев дойде рано в Левски. А и на неговото място е Дъстли Мюлдер. Райков имаше силни мачове. Той сам дойде и поиска да го пуснем в друг отбор. Ние нямахме такава идея. Не бе настроен на 100% за борба за титулярно място. Сам се отказа", допълни специалистът.
 
"Ивайло Василев го поставихме в трудна ситуация срещу Лудогорец и смятам, че се справи. Може и да се стигне до негово преотстъпване, за да играе редовно. Той има качества", уточни още Илиан Илиев. 
 
Той обяви още, че в момента "сините" преговарят с чужденец, който играе като халф: "В преговори сме с още един играч. Чужденец е и играе като халф, може да играе и в двете фази на играта".
 
Относно възможността за завръщане на Валери Домовчийски на "Герена", след като стана ясно, че той е ненужен в Дуисбург, специалистът коментира така: „Не сме обсъждали Валери Домовчийски, тъй като се чухме с мениджъра му преди малко. Ще обсъдим въпроса“.
 
"Със сигурност имахме повече време за правене на селекцията. Няма да е драма да следим и до 31 януари нови играчи. Ако футболистът играе в отбора си, няма проблем направо да дойде за втория лагер", завърши наставникът на Левски.

Ето и пълен запис на пресконференцията на Илиан Илиев 
Зам.-изпълнителният директор на БФС започва обучение в MESGO IX

Заместник изпълнителният директор на Българския футболен съюз Добрин Гьонов ще бъде част от деветото издание на MESGO - Executive Master in Global Sport Governance, една от най-престижните международни образователни програми в областта на управлението на спорта.

Именити бразилци помагат на новите шефове в Левски

Едни от най-известните бразилски играчи от близкото минало помагат на новите шефове на Левски, съобщава „Мач Телеграф“.

Ясна е програмата на Левски до събота

Левски разкри програмата си до събота. Тогава "сините" ще се изправят срещу Спартак Варна в мач от 6-ия кръг на Първа лига.

От Университатя Крайова: Бяхме почти приключили сделката с Рейналдо, Левски го взе на другия ден

На всички в Университатя Крайова още им тежи за загубата от Левски и най-вече от това, че вина за отпадането на тима има Рейналдо.

Браво! Илиев и Димитров попаднаха в идеалния отбор на кръга в турската Лига 1

Двамата се отчетоха с голове за отборите си

Андрей Йорданов: Мисля, че сме подготвени, отиваме за добър резултат

Фланговият футболист на ЦСКА Андрей Йорданов говори преди заминаването на "червените" за Крит.