Ален Жирес пое Сенегал

Ален Жирес пое Сенегал

Легендарният френски футболист заменя на поста Жозеф Кото

Ален Жирес бе назначен за селекционер на националния отбор на Сенегал, съобщиха от местната футболна федерация.

Легендарният френски футболист от 80-те години заменя на поста Жозеф Кото, който бе уволнен през октомври, след като Сенегал не успя да се класира за купата на африканските нации. В Сенегал ще разчитат на французина да изведе отбора до класиране на световното първенство в Бразилия през 2014 година. 

60-годишният Ален Жирес има опит с африканския футбол. Миналата година той изведе отбора на Мали до третото място на турнира за купата на африканските нации. 

Шеф на Висшата лига  обвини Инфантино, че е натиснал „бутон за самоунищожение“

Главният изпълнителен директор на Висшата лига Ричард Мастърс обвини президента на Международната федерация по футбол (ФИФА) Джани Инфантино, че е натиснал „бутон за самоунищожение“ заради неуспешните му планове за продажба на дял от Световното първенство.

Бензема пред раздяла с вицешампиона на Саудитска Арабия

Французинът е нежелан от треньора на тима

Кристиано Роналдо намекна за отказване: Това може да е последната ми година

Кристиано Роналдо, една от най-големите легенди на световния футбол, хвърли истинска бомба с изявлението си, че може би е дошло време да се сбогува с играта

Голям пробвал за Меси и Интер Маями

"Чаплите" загубиха тежко от Нешвил

Швейцарски национал пред трансфер в САЩ

Атланта Юнайтед е близо до финализирането на трансфера на нападателя Бреел Емболо от френския Рен, съобщи изданието The Athletic.

Инфантино задейства плана за Мондиал с 64 отбора

Президентът на ФИФА Джани Инфантино продължава да подкрепя възможността броят на участниците на световните първенства да бъде увеличен до 64, твърди The Times