Серафим Бързаков: Налагам моя стил на работа

Серафим Бързаков: Налагам моя стил на работа

Селекционерът ще направи коренни промени в националния отбор по борба за жени

Серафим Бързаков ще направи коренни промени в националния отбор по борба за жени. Селекционерът заяви в итервю за официалния уебсайт на Българска федерация по борба, че ще наложи своя собствен стил на работа и неговата цел първа цел е попълване на цял отбор за предстоящия турнир "Дан Колов":

- Когато започнахте имахте доста притеснения. Отминаха ли те?

- Все още ги имам. И те не са толкова дали ще се справя, а идват от липсата на състезателки. Сега предстои шампионат за кадетки в Сливен. Там ще видим дали някои от тях имат потенциал. Просто ще трябва да се работи от най-ранна възраст.

- Досега се работеше на парче. На първия лагер на Белмекен успяхте да съберете 16 състезателки. Кога ще можем да говорим за женски отбор?
- Ще  трябва да направим още един-два лагера, но важното е, че има желание. С колегите ми Петър Касабов и Филип Манолов успяхме да съберем най-доброто от жените, девойките и кадетките на Белмекен. В сбора се включи и Елина Васева, която дълго лекуваше травма на рамото. Джанан Манолова също се връща на тепиха, след като лекуваше проблеми със синусите. А за "Дан Колов" ще имаме пълен отбор при жените.

- По време на шампионата често поглеждахте схватките при мъжете...
- Няма как. Мъжете са друго нещо. Но за съжаление и там качеството доста е спаднало.

- Казват, че жените са по-дисциплинирани, слушат ли ви?
- Не мога да се оплача, изпълняват указанията ми. Опитвам се да налож моя стил на борба, показвам им моите коронни хватки, с които толкова години съм печелил медали. И смятам, че добре им обяснявам, нагледно. И вече виждам резултати. Има момичета, които доста добре възприемат и добре им се отдава.

- Като се борите с тях от контузии не се ли страхувате?
 - Ако се борех с мъжете рискът от травми щеше да по-голям.

- Имахте желания Станка Златева, ако прекрати кариера да ви помага с отбора...
- Засега отговаряме на нейните желания да си почива.

- Тайбе Юсеин не видяхме на шампионата, ще я видим ли на "Дан Колов"?
- Да, на турнира тя ще се бори. А преди това ще имаме лагер с националния отбор на Турция. Дори на шампионата имаше техен треньор, който дойде да наблюдава на какво ниво са нашите състезателки. Радващо е, че към нас проявяват интерес и то от страна, където борбата е доста развита.

Доминация на грациите ни в първия ден на „София къп“ 2026

Първият състезателен ден при девойките на международния турнир по художествена гимнастика „София къп“ 2026 премина под пълния контрол на българските гимнастички.

Пращаме пълен отбор по щанги на Евро 2026

Двама отпаднаха от състава, а след наказание за допинг в него отново е Дейвид Фишеров

ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.