Чечо Генов: Марешки не смята да издържа клуба с трансфери

Чечо Генов: Марешки не смята да издържа клуба с трансфери

Треньорът на "смърфовете" доволен от условията във Варна

Треньорът на Локомотив Пд Стефан Генов изрази задоволството си от усло­вията, при които протича първият подготвителен лагер на тима във Варна.
 
- Подготовката ни проти­ча нормално, доволен съм, че климатичните условия по това време от годината са повече от добри, което ни позволява да се подгот­вяме пълноценно. От доста години насам не е било така, особено като се има в предвид, че лагерът ни е в по-северната част на България. Имах известни опасения в това отношение, но съм приятно изненадан. Условията в хотела са перфектни, храната е отлична, а момчетата са доста концентрирани и съм доволен от участието им в тренировките до мо­мента. Новите ни попъл­нения бързо си допаднаха със съотборниците си, а са и футболисти с добри качества. Малко по-трудна е адаптацията на чужденците Арестид Бахин и Жозеф Еме. Камерунецът ми беше препоръчан от френски мениджър и се възползвахме от възмож­ността да дойде в Бъл­гария, но нямах преки впечатления за качества­та му. Нека първо да ги видя в игрова обстановка в контролите ни срещу Калиакра и Черноморец, след което ще мога да коментирам по-обстойно представянето им - обясни Генов пред „7 дни спорт". 
 
Специалистът, който на­прави чудеса след идване­то си на Лаута, заяви, че до разрешаването на пълния ребус около състава му трябва да бъдат привлече­ни централен нападател и опорен халф.
 
- Надявам се да успеем да се подсилим на тези две позиции. Имаме набелязан дефанзивен халф, който може да дойде при нас до 10 дни. Искам да създадем конкуренция на всеки пост. Целта ни е да надграждаме към отбора. Не правим някакви планове от рода на план 2015, 2020 или т.н. - каза още Чечо.
 
Той разкри, че в отбора са били приятно изненада­ни от собственика на клуба Веселин Марешки.
 
- Днес (б.а - вчера) бях ме в офиса на г-н Марешки. имахме много ползотворен и позитивен разговор. А той е постоянно до отбора, откакто сме във Варна. Изненада ни с финансови стимули, които не сме оч­аквали. Ще има бонуси за отбора за постигането на определени резултати. Г-н Марешки нрави изклю­чително много за отбора, което е достойно за уваже­ние. Тези стимули от негова страна ни задължават още повече за по-доброто пред­ставяне на Локо Пд, а от друга страна е и финансо­вата изгода. Към момента няма конкретни оферти за наши футболисти. Г-н Марешки обаче изобщо няма намерение да издържа клуба от осъществяване на изходящи трансфери. Той иска да надграждаме към отбора, а финансирането на клуба не е проблем - завърши Генов. 
Над 150 съдии участваха в зимния семинар на зона София

При отлични условия Национална спортна академия „Васил Левски“ – зала „Аула Максима 1“ и откритата лекоатлетическа писта – се проведе традиционният зимен семинар на футболните съдии от зона София

Ботев Пловдив с гневна декларация след изместването на мача с Локо Пловдив

Вижте какво гласи тя.

БФС измести Дербито на Пловдив за по-ранен час

Спортно–техническата комисия към Българския футболен съюз обяви, че Дербито на Пловдив между Локомотив и Ботев, което е от 1/4-финалите за SESAME Купа на България, ще бъде преместено за по-ранен час

БФС "удари" клубовете с над 14 000 евро глоби след първия пролетен кръг

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз обяви наказанията след 20-ия кръг в efbet лига

Асоциацията на съдиите защити Кабаков и колегите му

Вижте мнението на организацията

ОФИЦИАЛНО: БФС обяви наказанието за Левски след скандала с Текпетей

Вижте какво реши Дисциплинарната комисия