Маша остана без загубен сет в Австралия и след четвъртия кръг

Световната №2 даде само два гейма на белгийка и си уреди среща с Макарова

Световната №2 при тенисистките Мария Шарапова от Русия продължава наказателната си акция на Откритото първенство на Австралия по тенис.

В мач от четвъртия кръг при жените шампионката от 2008 година и финалистка от миналогодишното издание на надпреварата, победи с 6:1, 6:0, №43 в света Кирстен Флипкенс от Белгия. Рускинята остава без загубен сет на турнира, като в четирите си мача досега е дала на съперничките си само пет гейма.

Шарапова регистрира впечатляващите 81% печеливш първи сервис срещу 52% за Флипкенс.

Рускинята направи шест пробива в подаването на съперничката си от осем възможности. Флипкенс не се възползва от нито един от трите шанса, до които достигна.

За белгийката участието в четвъртия кръг на турнира бе най-доброто класиране в кариерата й, в турнир от Големия шлем.

На четвъртфиналите Шарапова ще срещне сънародничката си Елена Макарова. В четвъртия кръг Макарова победи германката Ангелик Кербер, №5 в схемата, със 7:5, 6:4.