Наполи взе само точка от Фиорентина след кошмарна вратарска грешкa (ВИДЕО)

Де Санктис пусна гол от центъра, а Кавани вкара стотния си гол в Серия А за 1:1 във Флоренция

Фиорентина и Наполи завършиха наравно 1:1 на „Артемио Франки” в едно от дербитата на 21-ия кръг в Серия А. Ронкалия изведе „виолетовите” напред с гол от центъра след фрапантна грешка на вратаря Де Санктис, но Кавани изравни още преди почивката със своя гол №100 в италианския елит.

Фиорентина нямаше победа над този съперник от 2009 година, а „виолетовите” бяха и в лоша серия от 3 поредни загуби през новата 2013 година. Наполи пък бе на обратния полюс след решпението за отмяна на тяхното наказание с отнемане на две точки. 6-месечните санкции на Паоло Канаваро и Джанлука Грава също бяха премахнати.

Публиката на „Артемио Франки” потърси дузпа при единоборство между Лука Тони и Бритос, но всъщност нападателят бутна съперника.
Само в първите 30 минути реферът Мауро Бергонци показа 5 жълти картона в този бърз и нервен мач.

Фиорентина поведе в 33-ата минута с много куриозен гол. Защитникът Факундо Ронкалия опита дълъг пас за Лука Тони от централната линия, Морган Де Санктис излезе от голлинията да лови, но не прецени траекторията на топката и тя го прехвърли, за да влети в празната врата за 1:0. Така Ронкалия се разписа от центъра, но вината бе изцяло на вратаря на гостите.

Пред другата врата Нето излезе умно напред, за избие пред Кавани, а после лови удар от пряк свободен удар на уругваеца.

Наполи изравни три минути преди почивката с гол №100 на Единсон Кавани в Серия А. Марек Хамшик центрира остро от пряк свободен удар, Кавани изпревари Ронкалия и с глава прати кълбото в мрежата за 1:1, въпреки намесата на Нето.

Де Санктис едва не подари нов гол на домакините, като излезе неуверено напред, но успя да спаси удара на Лука Тони от много близко разстояние.

През втората част Нето спаси сигурен гол на Пандев и изби удара му със страхотен рефлекс, а Кавани остана под топката и не успя да добави.

В добавеното време Куардадо намери Акуилани, но от чиста позиция стреля над вратата.

Наполи си върна второто място с 43 точки, колкото има и третия Лацио. Лидерът Ювентус има 48. Фиорентина е на пето място с 36 пункта.
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)