Милан се доближи до Европа след 2:1 над Болоня (видео)

Пацини автор и на двете попадения за "росонерите", Мексес с автогол

Отборът на Милан постигна изключително важна победа в борбата си за класиране за евротурнирите през следващия сезон, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Болоня. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро" и бе от програмата на 21-ия кръг на италианската Серия "А".

Като цяло мачът премина изцяло в полето на гостите, които за целия мач имаха 2 точни удара, при това от над 20 метра.

"Росонерите" пък се скъсаха да пропускат през първото полувреме. Те натиснаха съперника си в половината му още от самото начало, ала Боатенг, Ел Шаарави, Пацини и Мексес не успяха да се разпишат.

През втората част натискът на Милан продължи с пълна сила, ала Боатенг и Нианг изтърваха в самото начало.

В 58-ата минута пък, Джампаоло Пацини направи невероятен пропуск, след като от малкото наказателно поле на празна врата не успя да я уцели.

Така се стигна до 64-ата минута, когато "росонерите" все пак излязоха напред в резултата, след като нападателят овладя топката по комичен начин, последва завъртане и слаб удар с десния крак, който обаче за негов късмет рикошира в крак на бранител и прехвърли вратаря за 1:0.

Натискът на домакините продължи и след това попадение и в 82-ата минута те удвоиха аванса си. Тогава Пацини. овладя трудна топка отдясно, прехвърли технично двамата защитници около него и с мощен изстрел от воле препарира Алиарди за 2:0.

Само 120 секунди по-късно обаче, Филил Мексес върна гостите в мача, отбелязвайки си злощастен автогол.

До края на мача обаче нови попадения нямаше и така "росонерите" се наложиха с 2:1 над Болоня при домакинството си от 21-ия кръг на калчото.

След успеха Милан се изкачи временно над Рома и вече има актив от 34 точки, на 2 зад 5-ия Фиорентина и на също толкова пред 7-ия Рома, който по-късно играе с Интер.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)