Тотнъм попари страхливия Юнайтед в края за 1:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вече водят с 5 точки на шампиона Сити

Отборът на Манчестър Юнайтед допусна грешна стъпка в борбата си за титлата, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Тотнъм. Срещата се игра на стадион "Уайт Харт Лейн" и бе от програмата на 23-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените дяволи" излязоха напред в резултата чрез Робин Ван Перси в 25-ата минута, а крайното 1:1 оформи Демпси в даденото от съдията продължение.

Мачът се игра при непрестанен снеговалеж и тежки метеорологични условия, като преди началото му дори имаше възможност той да не се състои.

Двубоят започна по-добре за гостите, които поставиха съперника си под напрежение в началните минути.

Първият удар в мача обаче бе на сметката на "шпорите", след като в 11-ата минута Паркър шутира неточно.

Така се стигна до 25-ата минута, когато гостите излязоха напред в резултата след страхотна многоходова атака. Тогава Уелбек получи на левия фланг, навлезе към центъра и намери Клевърли на дясното крило, халфът центрира меко към далечната греда, където Робин Ван Перси засече с глава за 1:0.

След попадението "червените дяволи" се прибраха с половината си и започнаха да търсят втори гол на контраатака. На два пъти Уелбек имаше добри възможности да развие атаки на Юнайтед в чисти голови положения, ала и двата пъти се справи нескопосано.

От своя страна домакините отговориха с опасен шут на Дефоу в 28-ата минута. В самия край на полувремето Де Хеа показа блестящ рефлекс, спасявайки с крак изстрел на Бейл след рикошет в крака на Фърдинанд.

През втората част "шпорите" тотално овладяха инициативата и натикаха плахия си противник в половината му.

От своя страна възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън изглеждаха прекалено убедени в успеха си и използваха всяка възможност да позабавят и накъсат играта.

В 52-ата минута Давид Де Хеа трябваше да прави ново виртуозно спасяване, отразявайки шут на останалия сам срещу него Демпси от около 7-8 метра.

Фъргюсън пусна на терена свежия Уейн Рууни, срещу когото в 64-ата минута можеше да бъде отсъдена дузпа, ала Крис Фой не наду свирката си.

Натискът на столичани се увеличаваше и в 78-ата минута Дефоу бе изведен очи в очи с Де Хеа, ала си овладя мудно и Фърдинанд притича и блокира шута му.

Така се стигна до 93-ата минута на срещата, когато Ленън центрира от десния фланг към малкото наказателно поле, където Демпси изпревари всички и отблизо оформи крайното 1:1.

След хикса "червените дяволи' вече имат актив от 56 точки и са на 5 пред шампиона Манчестър Сити. Домакините от Лондон пък са 4-и с 41 пункта.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)