Сейду Кейта донесе успех на Мали срещу Нигер

Бившият халф на Барса вкара победния гол за 1:0 и удари греда

Бившият халф на Барселона Сейду Кейта донесе победен старт на Мали в турнира за Купата на Африканските нации. С късен гол Кейта, който сега играе за китайския Далиен, донесе три точки на Мали за 1:0 над Нигер във втората среща от Група „Б” на турнира. По-рано днес Гана и ДР Конго направиха 2:2 в същата група.

Така след първите мачове в групата води Мали с 3 точки, Гана и ДР Конго имат по една, а Нигер е без точки.

През целия мач Мали имаше превес, но трудно стигаше до чисти голови положения. Гара Дембеле пък не попадна в техния състав за турнира заради слабия сезон, който прави.

Първата част разочарова публиката на стадион „Нелсън Мандела” в Порт Елизабет. Мали отправи цели 11 удара по посока вратата на Нигер, но статистиката сочеше, че нито един от тях не бе в очератнията.

След паузата малко неща се промениха.  Френският селекционер на Мали Патрис Картерон пусна през втората част бившият играч на Ливърпул и Ювентус Мохамед Сисоко и Самба Диаките от КПР.

Най-добрият играч на терена обаче беше капитанът Сейду Кейта. Времето минаваше, а пропуски на Шейк Диабате и Шейк Диара запазваха резултата 0:0.

Все пак в последните 10 минути Мали стигна до победата.

Първо Кейта нацели напречната греда с премерен удар от границата на наказателното поле.

Единственият гол падна 6 минути преди края. Вратарят на Нигер Касали Дауда скочи да лови едно центриране, но се сблъска със защитник и изпусна топката, а Сейду Кейта прати по земя в опразнената врата за крайното 1:0.

В следващите мачове от Група „Б” Гана среща Мали, а Нигер мери сили с ДР Конго.
Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)