Рома и Интер не се победиха в Рим (видео)

"Вълци" и "нерадзури" завършиха 1:1 на "Олимпико"

Отборите на Рома и Интер направиха нова грешна стъпка в борбата си за класиране за Шампионската лига догодина, след като днес завършиха наравно 1:1 помежду си. Срещата се игра на стадион "Олимпико" в Рим и бе от програмата на 21-ия кръг на италианската Серия "А".

Срещата стартира с натиск на "вълците" и неточни удари на Флоренци и Тоти в самото начало. Гостите от Милано пък отговориха с опасен изстрел на Нагатомо, спасен с вещина от Гойкоечеа.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Ранокиа спъна Брадли в наказателното си поле и реферът Орсато отсъди дузпа в полза на домакините. След прекъсване от около 2 минути заради травма на Ранокиа, Тоти застана зад топката и не сбърка от бялата точка, давайки аванс на своите - 1:0.

След това попадение столичани продължиха да натискат, ала Де Роси и Ламела пропуснаха от добри позиции.

Постепенно "нерадзурите" изравниха играта и на свой ред опитаха да затруднят стража на Рома. И Гойкоечеа бе матиран от Ливая в 37-ата минута, но шутът на нападателя срещна лявата греда.

До края на полувремето натискът на гостите стана много силен и след пропуски на Жезус и Ливая, в крайна сметка отбраната на Рома капитулира. В 45-ата минута Гуарин намери Паласио в непосредствена близост до вратата на "вълците", а аржентинецът не сбърка отблизо, възстановявайки статуквото.

Втората част стартира с накъсана игра и непостоянно темпо, но след първите 15 минути двата тима започнаха активно да се атакуват.

Гуарин и Жезус пропуснаха най-изгодните положения за гостите, а за "вълците" не можаха да се разпишат Ламела, Брадли и Пирис.

До края на мача нови голове на "Олимпико" нямаше и така Рома и Интер завършиха наравно 1:1.

След хикса столичани вече имат актив от 33 точки и заемат 7-а позиция във временното класиране, на 3 от 5-ия Фиорентина. Гостите от Милано пък са 4-и с 39 пункта, на 4 от Наполи и Лацио, които делят 2-о и 3-о място.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)