Цветан Соколов ще получи "Златна мрежа" за популяризиране на волейбола

Цветан Соколов ще получи "Златна мрежа" за популяризиране на волейбола

Диагоналът на националния отбор по волейбол Цветан Соколов ще бъде награден с приза "Златна мрежа" от Любителската волейболна лига Volley Mania. Състезателят на "Кунео" спечели гласуването за "Личност, допринесла за развитието на волейбола

Диагоналът на националния отбор по волейбол Цветан Соколов ще бъде награден с приза "Златна мрежа" от Любителската волейболна лига Volley Mania. Състезателят на "Кунео" спечели гласуването за "Личност, допринесла за развитието на волейбола".

Той събра 42.4% от гласовете в сайта на лигата. "Поздравяваме Цецо за първото място. Той заслужи симпатиите на почитателите на волейбола с добрата си игра миналото лято", казаха от Volley Mania. Соколов ще бъде награден при завръщането си в България.

Втори с 23.7% се нареди легендата на българския волейбол Димитър Златанов, който беше номиниран за цялостен принос. Организаторите на анкетата включиха бившия разпределител на националния отбор Иван Зарев (22%) и Добромир Лазаров (11.9%) заради работата им с деца.

Мъжкият национален отбор очаквано беше определен за отбор на 2012 г. След четвъртото си място от олимпийските игри в Лондон съставът събра 82.4% от гласовете.

Другите два участника в анкетата бяха женският национален отбор (3.9%), който за първи път се класира за Гран при, както и националният отбор за хора с увреден слух (13.7%), който вече се състезава във Volley Mania.

"Въпреки проблемите националният отбор за мъже се представи много силно в Лондон. Надяваме се новата година да бъде още по-успешна както за националните отбори, така и за клубовете от първенството", заявиха от Volley Mania.

Годишните награди "Златна мрежа" се връчват за втори път. Първите носители през 2011 г. станаха ВК ЦСКА за запазване на морала и традициите, както и Радостин Стойчев. 

Тур загуби драматично в дебюта на Аспарух Аспарухов

Българинът се отчете с 14 точки

Мартин Атанасов с победа в Индонезия (ВИДЕО)

Световният вицешампион с националния отбор на България Мартин Атанасов постигна втора поредна победа с новия си клуб Джакарта Бхаянгкара Пресиси във Финалната четворка на индонезийската Proliga.

Марица (Пловдив) отнесе ЦСКА на полуфинал

Вторият мач е на 7 април в София

Бленджини се щракна с Яник Синер

Селекционерът на мъжкия национален отбор на България по волейбол Джанлоренцо Бленджини се срещна със своя сънародник Яник Синер в Монте Карло

Блестящи Мони Николов и Локомотив надвиха шампиона Зенит Казан (ВИДЕО)

Воденият от Пламен Константинов отбор поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия

Локомотив Авиа победи Нефтохимик 2010 в първия мач от полуфиналите (ВИДЕО)

Вторият мач от полуфиналната серия е на 6 април в Бургас