Късна драма лиши Нигерия от победа срещу Буркина Фасо (ВИДЕО)

"Супер орлите" поведоха, но останаха с 10 души и допуснаха гол в последните секунди за 1:1

Нигерия допусна гол в последната минута и направи 1:1 с Буркина Фасо в Група „C” на турнира за Купата на Африканските нации. Нападателят на Спартак (Москва) Емануел Еменике вкара първия гол в средата на първата част. В последния четвърт час нигерийците играха с 10 души след червен картон на Ефе Амброуз. В четвъртата минута на добавеното време Ален Траоре донесе ценна точка на Буркина Фасо.

По-рано днес настоящият шампион Замбия направи 1:1 с Етиопия. Така Нигерия, Буркина Фасо, Замбия и Етиопия са абсолютно равни с по една точка и голова разлика 1:1.

Стадион „Мбомбела” в град Нелспруит предложи лош терен на двата тима, които трябваше да се приспособят.

Нигерия започна по-силно и имаше претенции за дузпа в осмата минута. Идейе получи пас от Джон Оби Микел и бе повален от Пол Кулибали, но алжирският рефер Бенуза не даде дузпа.

След още 8 минути Еменике стигна аутлинията и центрира за Идейе, който обаче остана малко под топката.

„Супер орлите” поведоха точно в средата на първата част. Таранът на Динамо (Киев) Браун Идейе укроти чудесно един дълъг пас за своя партньор в атака Еменике, който с физическа сила се пребори с бранителите и засече акробатично в мрежата за 1:0.

До края на първата част Буркина Фасо изравни играта, но не стигна до нищо опасно пред Винсент Ениама.

След паузата звездата на БУркина Фасо – Джонатан Питройпа, който играе за Рен, потърси дузпа, но се опита да си я изпроси и не последва сигнал.

Дагано бе близо до изравнителен гол със силен шут в долния ляв ъгъл, ала Ениама се справи и спаси.

Уче замени голмайстора Еменике и пропусна страхотен шанс да удвои, като от чиста позиция стреля ужасно неточно.

Нигерия остана с човек по-малко в 74-ата минута. Ефе Амброуз направи глупаво нарушение срещу Питройпа на фланга и видя втория жълт картон.

Буркина Фасо натисна, но сякаш нямаше финалния удар, който да донесе гол.

Една резерва обаче показа, че има кой да вкара гол в последните секунди.  Питройпа получи на добра позиция в наказателното поле и извади за Ален Траоре на границата на наказателното поле, а халфът на Лориен прати в долния десен ъгъл за 1:1 и донесе голяма радост на Буркина Фасо.

В следващите срещи от Група “C” Нигерия играе с шампиона Замбия, а Буркина Фасо се изправя срещу Етиопия.
Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)