Етиопецът Лелиса Десиса спечели маратона в Дубай

Етиопецът Лелиса Десиса спечели маратона в Дубай

Десиса беше много близо до световния рекорд

Етиопецът Лелиса Десиса не беше далеч от най-добро постижение в маратонското бягане, като той спечели старта в Дубай с време 2 часа, 4 минути и 45 секунди. 

Така най-доброто постижение на дистанцията 42.195 километра остава на кениеца Патрик Макау - 2:03.38 часа. Сънародниците му Андуалем Белай Шиферау с време 2:04.48 часа, Тадесе Тола (2:04.49), Ендешау Негесе (2:04.52) и кениецът Бърнард Кьох с 2:04.53 завършиха последователно след първенеца в този първи маратон за 2013 година.

"И аз самият съм изненадан, че бягах около 2 часа и 4 минути. Сега вече съм наясно, че мога да атакувам и световния рекорд в нашата дисциплина в следващото ми участие, коментира Десиса след финала, който позира с чек за 200 хиляди долара, полагащи се на победителя

При жените Тирфи Цегае оспечели първото място с време 2:23.23 часа. Тя беше следвана от етиопките Ехиту Кирос с 2:23.39 и Амане Гобена с 2:23.50 часа. 

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.