Азаренка триумфира в Мелбърн след обрат срещу На Ли

Азаренка триумфира в Мелбърн след обрат срещу На Ли

Световната номер 1 Виктория Азаренка защити титлата си от Australian Open, след като победи китайката На Ли с 4-6, 6-4, 6-3 на финала на турнира.

Световната номер 1 Виктория Азаренка защити титлата си от Australian Open, след като победи китайката На Ли с 4-6, 6-4, 6-3 на финала на турнира.
 
Мачът за титлата бе много драматичен и на три пъти бе прекъсван за сериозни периоди от време, но в крайна сметка Азаренка заслужено стигна до титлата.

Ли започна по-силно мача и затвори първия сет след 45 минути, но шампионката от миналата година отвърна с три поредни гейма на старта на втората част. При 3-1 На Ли стъпи накриво и взе медицински таймаут, травмата не се отрази на играта й и тя върна пробива. Все пак Азаренка бе по-концентрирана в края на сета и успя да изравни резултата.



В началото на третата част мачът бе прекъснат за втори път за 10 минути, заради фойерверките в чест на деня на Австралия, като в първата точка след прекъсването На Ли отново обърна глезена си, като при падането удари лошо главата си. Последва нова пауза, в която медицинските лица се увериха, че китайката е в състояние да продължи двубоя. Тя обаче не бе в най-доброто си състояние и Азаренка успя да стигне до пробив и в крайна сметка затвори мача след 2 часа и 40 минути.

По този начин Азаренка защити титлата си от миналата година и си осигури запазването на първото място в ранглистата, докато Ли загуби втори финал в Мелбърн, след поражението й от Ким Клайстерс през 2011 година.  

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.