Победи за Финландия и Русия в отборните спринтове в Сочи

Победи за Финландия и Русия в отборните спринтове в Сочи

Финландия и Русия спечелиха отборните спринтове съответно при жените и мъжете от Световната купа по ски-бягане в руския зимен център Сочи

Финландия и Русия спечелиха отборните спринтове съответно при жените и мъжете от Световната купа по ски-бягане в руския зимен център Сочи. При жените на 6 по 1.25 километра класически стил победиха Мона-Лиза Малвалехто и Анна Килонен от Финландия със 17.06,9 минути. На 5,5 секунди втори завършиха рускините Юлия Иванова и Наталия Матвеева. Трети са канадките Периан Джоунс и Даря Гаязова със 17:12.53 мимути. 

При мъжете на 6 по 1.8 километра пред родна публика триумфираха руснаците Дмитрий Япаров и Максим Вилегжанин с 24.12,3 минути. Втори на 18.4 секунди са Теодор Петерсон и Емил Йонсон (Швеция), а трети са германците Аксел Тайхман и Тобиас Ангерер на 20.5 секунди. 

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.