Джесика Енис пропуска сезона на закрито

Джесика Енис пропуска сезона на закрито

Очаква се първото състезание на британката за 2013 г. да е на 8 юни в Единбург

Олимпийската шампионка в седмобоя от Лондон 2012 Джесика Енис ще пропусне зимния сезон, за да фокусира подготовката си изцяло за Световното първенство в Москва (Русия) през август. 

"След невероятния успех на Олимпийските игри и празненствата след Олимпиадата започнах тежки тренировки за зимата с идеята, че не искам да се състезавам в зала тази година - тренировките вървят добре, но чувствам, че целта ми е да се опитам да спечеля световната титла в Русия през лятото, а не краткия зимен сезон", сподели Енис.

Очаква се първото състезание на британката за 2013 г. да е на 8 юни в Единбург, а първият й седмобой в края на юни Талин (Естония). 

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.