БФС загуби обжалването за расизъм, играем при закрити врата с Малта

БФС загуби обжалването за расизъм, играем при закрити врата с Малта

Родната централа заплашена с още по-сериозни санкции при ново провинение

ФИФА отхвърли жалбата на Българския футболен съюз (БФС) срещу наказанието за расистки прояви по време на световната квалификация срещу Дания в София.

Българският национален отбор ще трябва да играе при закрита врата следващия си домакински мач срещу Малта. Същото е наказанието и за унгарската федерация. 

"Жалбите на Унгарската футболна федерация и Българския футболен съюз са отхвърлени и решението на дисциплинарната комисия на ФИФА са потвърдени изцяло", се казва в становище на ФИФА.

"И двете асоциации са предупредени за бъдещето им поведение", добавя ФИФА.

"Ако подобни прояви на расизъм и дискриминационно поведение продължат, дисциплинарната комисия на ФИФА няма да има друга възможност, освен да наложи още по-строги наказания, което може да доведе до служебна загуба, отнемане на точки или дисквалификация за изваждане от турнир", се казва в съобщението.

Наказанието на България е заради обидите към датския национал Патрик Мтлига всеки път, когато докосваше топката, след влизането му в игра през второто полувреме на мача през октомври.

Освен това по време на мача са били хвърлени фойерверки в седмата минута, а феновете са били предупредени за поведението си в 73-ата минута.

Българският футболен съюз трябва да плати и глоба от 35 хиляди швейцарски франка. 

Наскоро президентът на БФС Борислав Михайлов определи наказанието като несправедливо. "На практика сме наказани два пъти за едно и също нещо, което не е справедливо", заяви той.

БФС наказа Иту само за един мач

Новото попълнение на ЦСКА си изкара червен картон в дебюта си срещу Ботев Враца

ЦСКА излезе с нова информация за "Българска Армия"

Официалната страница на стадион "Българска армия" предостави нова информация за съоръжението, което се очаква съвсем скоро да отвори врати

ОФИЦИАЛНО: Барселона обяви трансфера на Родри

Полузащитникът на Манчестър Сити Родри се присъедини към Барселона, според пресслужбата на каталунския клуб

Георги Давидов ще свири Левски - Спартак (Варна)

Мартин Великов е с наряда за столичното дерби между Локо София и ЦСКА

Виейра пое националния отбор на Сенегал

Френският специалист Патрик Виейра е назначен за старши треньор на националния отбор на Сенегал, обяви Футболната федерация на страната

Симеоне не извика Алварес за първия мач от сезона

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне потвърди, че Хулиан Алварес няма да вземе участие в предстоящия мач срещу Малага от първия кръг на Ла Лига