Далас победи Анахайм в дербито на Тихоокеанската дивизия

Тексасците поведоха с 2:0 след първата третина с попадения на Тревър Дейли и Джейми Бен

Далас записа трета поредна победа след успех у дома над Анахайм с 3:1 в дербито на Тихоокеанската дивизия в Националната хокейна лига. Тексасците поведоха с 2:0 след първата третина с попадения на Тревър Дейли и Джейми Бен.

Ник Бонино вкара гол за Анахайм през втората част, но Луи Ериксон върна аванса от два гола за Далас в третия период и донесе успеха на своя отбор.

Така Дъкс остават лидер в Тихоокеанската дивизия с 15 точки от 10 мача (7-2-1), докато Далас е трети с 13 пункта от 12 двубоя (6-5-1), като изостава с 2 от втория Сан Хосе (7-2-1). Финикс е четвърти с 10 точки, а Лос Анджелис засега е на дъното с едва 8 точки.

В събота вечер от 21:00 часа (българско време) Анахайм гостува на Сейнт Луис, докато Далас ще играе отново чак на 12-ти февруари като гост на Едмънтън.

Едмънтън намали изоставането си в серията срещу Флорида (ВИДЕО)