Неубедителен Левски върти 2:2 с полския шампион благодарение на Йовов (ВИДЕО)

Шльонск тресна греда и пропиля странна дузпа десет минути преди края

Левски завърши 2:2 срещу полския шампион Шльонск (Вроцлав) в четвъртата си поред контрола на кипърска земя. „Сините” поведоха рано с гол на Гаджев от дузпа, след като поляците вече бяха треснали гредата над титуляря Мишо Иванов. В началото на второто полувреме допуснаха бърз обрат, като първо Патежик изравни с подновяването на играта, а Диас вкара от дузпа. Ветеранът Йовов направи 2:2 с перфектно изпълнение на свободен удар 15 минути преди края. Шльонск можеше да вземе победата с късен гол, но Диас пропиля странна дузпа в 80-ата минута.

Неофициален дебют със синята фланелка направи новото попълнение Рене Михелич, появил се в игра през второто полувреме и отличил се със спасен шут в очертанията на вратата от свободен удар.

Треньорът на Левски Илиан Илиев направи две промени в стартовия си състав в сравнение с мача срещу Локо (Москва) преди три дни. На вратата започна Михаил Иванов, който се представи докато беше на терена, вместо Пламен Илиев, а Базил де Карвальо беше предпочетен пред Жоао Силва на върха на атаката. Чернокожият таран докара дузпата, с която Гаджев откри резултата още в 7-ата минута, а по-късно се отличи с хубав шут, облизал външната страна на мрежата.

Любопитна подробност е, че срещу Локомотив (Москва) Левски също вкара двата си гола от статични положения. За разлика от тогава, когато Владо Гаджев изпълни точно свободен удар, днес той реализира дузпа. Полузащитникът беше точен с нисък удар в обратния на вратаря ъгъл за 1:0. Преди това Мишо Иванов беше безпомощен при силен шут, срещнал напречната греда, но за негово щастие ненавестил мрежата.

Две минути преди почивката обаче Гаджев се прояви с фрапантен пропуск. Той беше изведен от Станислав Ангелов сам срещу вратаря, но стреля право в него.

(Официален сайт на Левски)

С подновяването на играта Шльонск изравни. Гостите се възползваха от колективна грешка в отбраната на Левски и Патежик, който беше непокрит, с диагонален шут от наказателното поле в долния ляв ъгъл на Михаил Иванов реализира.

В 52-ата минута поляците стигнаха до пълен обрат, след като резервата Диас се разписа от дузпа.

Последваха смени, като Илиан Илиев смени почти всичките си титуляри, с изключение на Роман Прохазка, останал до самия край. На терена се появи новото попълнение Рене Михелич.

В 75-ата минута хубав рейд на Антонио Вутов накара гостите да го фаулират на границата на пеналтерията, откъдето Христо Йовов прати топката в мрежата с прецизно изпълнение за 2:2.

Четири минути по-късно гостите получиха право на втора дузпа, отсъдена по неизвестни причини. Преди това те вкараха на Пламен Илиев, но главният съдия реши да не признае попадението, а да посочи бялата точка. Отново Диас застана зад топката, но този път стреля несериозно над вратата.

До края не падна нов гол, но „сините” не демонстрираха кой знае какво желание в предни позиции и често грешаха в завършващия пас.

ЛЕВСКИ - ШЛЬОНСК 2:2
1:0 Гаджев (7' д.)
1:1 Патежик (46')
1:2 Диас (52' д.)
2:2 Йовов (75')

Левски: Михаил Иванов (58-Пламен Илиев), Дъстли Мюлдер (55-Кристовао Рамос), Димитър Везалов (55-Милиев), Пламен Димов (55-Даниел Димов), Орлин Старокин (55-Ромен Ели), Станислав Ангелов (55-Христо Йовов), Стефан Велев (55-Рене Михелич), Роман Прохазка, Илиян Йорданов (55-Милен Василев), Владимир Гаджев (55-Антонио Вутов), Базил де Карвальо (55-Жоао Силва)

Шльонск: 33. Рафаел Гикиевич, 26. Пжемислав Казмиерчак, 15. Рафал Гродзицки, 17. Мариуш Павелец, 3. Томаш Йодловец, 16. Далибор Стеванович, 9. Силвестер Патеюк, 20. Пьотър Цвиелонг, 24. Тадеуш Соха, 11. Себастиян Мила, 18. Йохан Воскамп. Резерви: 27. Лукаш Гикиевич, 14. Марчин Ковалчук, 25. Мариян Келемен, 28. Марек Василюк, 8. Кжищоф Островски, 6. Камил Юрашек, 23. Павел Гарига, 7. Марчин Пжибилски, 19. Матеуш Федина, Якуб Виезик, 21. Кристиан Диас

„Сините” ще се подготвят в курорта Агия Напа до 18 февруари.

Най-интересното по минути:

90' КРАЙ НА МАЧА!

88' Милен Василев не успя да се пребори за една топка на левия фланг, като бе затворен от противник, и тя напусна очертанията на терена в аут

83' Рамос е изведен на скорост по десния фланг, но е настигнат от бранител, който чисти в тъч

80' Диас обаче порти наказателния удар, като стреля високо над вратата на Пламен Илиев

79' Втора дузпа за Шльонск, отсъдена по неизвестни причини. Преди това топката попадна в мрежата на Пламен Илиев, но все пак реферът реши да посочи бялата точка.

77' Михелич изпълни свободен удар, но право в ръцете на вратаря

75' Йовов бележи от свободен удар - 2:2! Ветеранът прехвърли стената и прати топката в десния ъгъл на вратата на Шльонск, на средна височина

75' Антонио Вутов направи серия от финтове на границата на наказателното поле, като премина куп играчи, но бе фаулиран

74' След промените, осъществени в 56-ата минута, се оказва, че на терена е останал единствено Роман Прохазка

73' Левски налага натиск в последните минути, но не може да стигне до положение. Един от най-активните е Рамос. На два пъти вратарят на поляците излизаше, за да чисти

62' Жоао Силва изгуби единоборство в наказателното поле на Шльонск

56' Куп смени в състава на Левски. Михелич прави неофициален дебют със синята фланелка. На терена се появиха още: Пламен Илиев, Йордан Милиев, Ромен Ели, Даниел Димов, Христо Йовов, Милен Василев, Кристовао Рамос, Антонио Вутов и Жоао Силва

54' Станислав Ангелов опита да изведе Илиян Йорданов отляво в наказателното поле, но пасът на Пелето беше прекалено дълъг, въпреки спринтьорските умения на крилото Йорданов

52' Поляците стигат до пълен обрат, след като резервата Диас е точен от бялата точка! Михаил Иванов не успя да уцели ъгъла

50' Дузпа за Шльонск

46' Шльонск изравни - 1:1! Гостите се възползваха от колективна грешка в отбраната на Левски и Патежик, който беше непокрит, с диагонален шут от наказателното поле в долния ляв ъгъл на Михаил Иванов реализира

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45' КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43' Голям пропуск на Гаджев! Той бе изведен сам срещу вратаря от Ст. Ангелов, но стреля право в тялото на излезлия напред страж вътре, в наказателното поле, опитвайки се да го прехвърли, но сякаш не прецени разстоянието

42' Мишо Иванов напуска наказателното поле и изчиства с шпагат при атака на поляците

40' Футболистът на Шльонск Мила, който трябваше да бъде заменен заради грубите си прояви, е останал на терена

34' Мишо Иванов избива самоотвержено с една ръка силно хвърляне от тъч

33' Везалов пресича пас в наказателното поле на Левски при атака на Шльонск

30' Илиян Йорданов напредна от ляво по нападението на Левски, подаде към намиращия се в пеналта Де Карвальо, който пое с гръб, след това подаде към нахлуващия Роман Прохазка, но той не успя да се разпише

26' Мулдер пробва шут от дистанция, но стреля високо над вратата на Шльонск

24' Играч на Шльонск спъна без топка Димитър Везалов, но не се стигна до саморазправа. Все пак футболистът на поляците на име Мила е изгонен за втори жълт картон, като на негово място ще се появи резервен играч предвид приятелския характер на срещата

21' Михаил Иванов лови сигурно диагонален шут по земя в наказателното поле на Левски

17' Добър пробив на Илиян Йорданов по левия фланг завършва с ъглов удар за Левски

16' Старокин и Пламен Димов се завърнаха в игра

15' Силен диагонален шут на Де Карвальо извън наказателното поле след самостоятелна акция на нападателя облиза външната страна на мрежата

12' При бърза атака на Шльонск Старокин получи контузия и сега му се оказва медицинска помощ в пеналта на Левски. Защитникът чувства болки в кръста

11' Пламен Димов се нуждае от медицинска помощ. Бранителят, дошъл при "сините" от Черноморец, излезе извън игралното поле

7' 1:0 за Левски! Гаджев бележи от бялата точка с удар по земя в долния десен ъгъл, докато вратарят на Шльонск се хвърли в обратния

6' Дузпа за Левски за нарушение срещу Де Карвальо в наказателното поле на Шльонск

4' Греда за Шльонск. Гостите треснаха напречната греда с удар от свободен удар. Мишо Иванов беше безпомощен, но за негово щастие кълбото тупна пред голлинията след удара в рамката. Преди това грешка на Стефан Велев позволи на поляците на осъществят опасна контраатака, при която дойде фаула пред наказателното поле.

1' Вратарят на Шльонск спасява силен шут на Гаджев

1' Начало на мача

0' Схемата на Левски: Михаил Иванов - Дъстли Мулдер, Димитър Везалов, Пламен Димов, Орлин Старокин - Станислав Ангелов, Стефан Велев - Владимир Гаджев, Роман Прохазка, Илиян Йорданов - Базил де Карвальо.

Резерви: Пламен Илиев, Жоао Силва, Йордан Милиев, Ромен Ели, Радослав Цонев, Антонио Вутов, Рене Михелич, Даниел Димов, Борислав Цонев, Христо Йовов, Александър Любенов, Милен Василев