Красимир Анев 11-и в спринта на световното първенство в Чехия

Световната титла спечели Емил Хегле Свендсен от Норвегия

Българският биатлонист Красимир Анев се класира на 11-то място в спринта на 10 километра при мъжете на Световното първенство по биатлон в Ново Место, Чехия. В първия индивидуален старт при мъжете на турнира Анев бе перфектен при двете си влизания на огневия рубеж. Той преодоля трасето за 24.13,4 минути, като изостана с 48,3 секунди от победителя.

Световната титла спечели Емил Хегле Свендсен от Норвегия. Той направи един пропуск в стрелбата, като пробяга трасето за 23.25,1 минути. Среброто е за Мартен Фуркад от Франция, който бе по-бавен с 8,1 секунди от шампиона. Третото място спечели Яков Фак от Словения.

Владимир Илиев се класира на 43-то място, Мирослав Кенанов е 70-ти, а Михаил Клечеров 91-ви. В състезанието участваха 136 биатлонисти.

Едмънтън намали изоставането си в серията срещу Флорида (ВИДЕО)